Главная / Законодательство / Стаття 4. Забезпечення економічної та енергетичної безпеки і захист інтересів держави

Стаття 4. Забезпечення економічної та енергетичної безпеки і захист інтересів держави

1. Забезпечення економічної та енергетичної безпеки і захист інтересів держави здійснюється шляхом встановлення обмежень, передбачених цією статтею.

2. Для майна, забороненого до приватизації та переданого до статутного капіталу товариства, застосовуються обмеження, встановлені законодавством для державного майна, забороненого до приватизації. Органи управління товариства не мають права приймати рішення, а товариство не може відчужувати, передавати в користування, оренду, лізинг, управління, спільну діяльність, заставу, безоплатне користування, вносити до статутного капіталу суб’єктів господарювання майно атомних електростанцій, інших ядерних установок, ядерні матеріали та об’єкти, призначені для поводження з радіоактивними відходами, та вчиняти щодо них інші правочини, наслідком яких може бути їх відчуження від товариства або будь-яке обтяження. Таке майно не підлягає відчуженню на користь інших, ніж держава, осіб, продажу або відчуженню в інший спосіб під час провадження у справі про банкрутство товариства, на нього не може бути звернено стягнення за рішенням суду, накладено арешт тощо. Не підлягає передачі третім особам будь-яке речове право на зазначене у цій частині майно.

Примусова реалізація майна атомних електростанцій, інших ядерних установок, майна об’єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами, та ядерних матеріалів забороняється.

Визначені цією статтею обмеження поширюються також на утворені (набуті) товариством ядерні установки (складові частини ядерних установок) та об’єкти, призначені для поводження з радіоактивними відходами.

Визначені цією статтею обмеження не поширюються на ядерні матеріали, що використовуються або будуть використовуватися для виробництва ядерного палива.

3. Правочини або рішення будь-яких осіб, за результатами яких здійснено або може бути здійснено відчуження від товариства та/або будь-яке обтяження майна атомних електростанцій, інших ядерних установок, ядерних матеріалів, об’єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами, є нікчемними з моменту їх вчинення (протиправними з моменту їх прийняття).

4. Товариство використовує ядерні матеріали виключно для забезпечення своєї основної діяльності з виробництва електричної енергії, теплової енергії та надання послуг на ринку електричної енергії.

5. Набуті в результаті утворення 100 відсотків акцій товариства закріплюються у державній власності і не підлягають передачі в управління, крім випадку, передбаченого цим Законом, приватизації, відчуженню, передачі у заставу, використанню для формування статутного капіталу суб’єктів господарювання, а також щодо них забороняється вчиняти будь-які правочини, наслідком яких може бути їх відчуження з державної власності та/або обтяження будь-якими зобов’язаннями.

6. Суб’єкту управління об’єктами державної власності, що здійснює повноваження з управління корпоративними правами, що належать державі у статутному капіталі товариства, забороняється вчиняти дії та/або приймати рішення, наслідком яких може бути зменшення частки корпоративних прав держави у статутному капіталі товариства.

7. Забороняється поділ корпоративних прав, що належать державі у статутному капіталі товариства, між суб’єктами управління об’єктами державної власності.

8. Кабінет Міністрів України може прийняти рішення про передачу повноважень з управління корпоративними правами, що належать державі у статутному капіталі товариства, в управління іншому суб’єкту управління об’єктами державної власності - органу державної влади.

Не може бути суб’єктом управління корпоративними правами, що належать державі у статутному капіталі товариства, орган державної влади, який є суб’єктом управління корпоративними правами, що належать державі у статутному капіталі суб’єктів господарювання, які діють на підставі ліцензії на провадження діяльності з транспортування природного газу, передачі електричної енергії, а також юридичними особами, що володіють корпоративними правами в таких суб’єктах господарювання, та/або уповноважений орган управління об’єктами державної власності, що використовуються оператором системи передачі у процесі провадження діяльності з передачі електричної енергії та/або використовуються оператором газотранспортної системи у процесі провадження діяльності з транспортування природного газу магістральними трубопроводами.

9. Списання товариством майна, внесеного до його статутного капіталу, яке відповідно до законодавства не підлягає приватизації, здійснюється в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.