1. Особи рядового і начальницького складу та працівники кримінально-виконавчої служби не можуть бути членами політичних партій.
2. Особи рядового і начальницького складу та працівники кримінально-виконавчої служби можуть бути членами громадських організацій, статутні положення яких не суперечать засадам діяльності Державної кримінально-виконавчої служби України, і можуть брати участь у їх роботі у вільний від виконання службових обов'язків час.
3. Особи рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби не можуть мати в прямому підпорядкуванні або бути прямо підпорядкованими у зв’язку з виконанням повноважень близьким їм особам.
{Абзац перший частини третьої статті 15 із змінами, внесеними згідно із Законом № 524-IX від 04.03.2020 }
У разі виникнення обставин, що порушують вимоги абзацу першого цієї частини, відповідні особи, близькі їм особи вживають заходів щодо усунення таких обставин у п’ятнадцятиденний строк. Якщо у зазначений строк ці обставини добровільно ними не усунуто, відповідні особи або близькі їм особи в місячний строк з дня виникнення обставин підлягають переведенню в установленому порядку на іншу посаду, що виключає пряме підпорядкування.
{Абзац другий частини третьої статті 15 із змінами, внесеними згідно із Законом № 524-IX від 04.03.2020 }
У разі неможливості такого переведення особа, яка перебуває в підпорядкуванні, підлягає звільненню із служби.
{Абзац третій частини третьої статті 15 із змінами, внесеними згідно із Законом № 524-IX від 04.03.2020 }
Примітка. Терміни "пряме підпорядкування", "близькі особи" у цьому Законі вживаються у значеннях, наведених у Законі України "Про запобігання корупції".
{Примітка в редакції Закону № 524-IX від 04.03.2020 }
{Статтю 15 доповнено новою частиною згідно із Законом № 4711-VI від 17.05.2012 }
4. Організація особами рядового і начальницького складу та працівниками кримінально-виконавчої служби страйків та участь у їх проведенні забороняються.