Главная / Законодательство / Стаття 52. Вимоги до тимчасового адміністратора

Стаття 52. Вимоги до тимчасового адміністратора

1. Тимчасовим адміністратором може бути:

1) незалежний експерт (за договором);

2) службовець Регулятора.

2. Кваліфікаційні вимоги до осіб, які можуть бути призначені для виконання функції тимчасового адміністратора, встановлюються нормативно-правовими актами Регулятора.

3. Тимчасовим адміністратором не може бути особа, яка:

1) є кредитором, пов’язаною особою або членом кредитної спілки, в якій призначено тимчасову адміністрацію;

2) має прострочені зобов’язання перед будь-якою фінансовою установою;

3) має конфлікт інтересів з кредитною спілкою, в якій призначено тимчасову адміністрацію.

Конфліктом інтересів є наявність у тимчасового адміністратора або його/її дружини/чоловіка, батька, матері, дітей, рідних братів і сестер особистих або ділових інтересів у кредитній спілці, в якій призначено тимчасову адміністрацію, зокрема щодо:

1) заборгованості перед кредитною спілкою, володіння будь-якими майновими правами щодо майна кредитної спілки, в якій призначено тимчасову адміністрацію;

2) володіння майном, яке конкурує з майном кредитної спілки;

3) перебування у трудових відносинах з кредитною спілкою протягом останніх п’яти років;

4) інших інтересів, що можуть зашкодити неупередженому виконанню обов’язків тимчасової адміністрації.

На тимчасового адміністратора поширюються обмеження, передбачені законодавством у сфері запобігання корупції.

4. Регулятор у визначеному його нормативно-правовими актами порядку зобов’язаний переконатися у відсутності в особи, яка призначається тимчасовим адміністратором, конфлікту інтересів. У разі виявлення у особи обставин, що становлять конфлікт інтересів, після запровадження тимчасової адміністрації Регулятор зобов’язаний негайно відсторонити тимчасового адміністратора від виконання обов’язків і призначити нового тимчасового адміністратора.

5. Регулятор має право достроково припинити повноваження тимчасового адміністратора в будь-який час протягом строку, на який його призначено, і призначити нового тимчасового адміністратора.

6. Невиконання або неналежне виконання тимчасовим адміністратором повноважень, передбачених цим Законом та нормативно-правовими актами Регулятора, що завдало збитків кредитній спілці чи її членам, є підставою для припинення виконання ним обов’язків тимчасового адміністратора.

7. Тимчасовий адміністратор не несе відповідальності за будь-які рішення, дії чи бездіяльність, якщо він діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

8. У разі завдання тимчасовим адміністратором збитків кредитній спілці внаслідок його рішень, дій чи бездіяльності кредитна спілка чи її члени мають право звернутися з позовом до суду щодо відшкодування Регулятором таких збитків згідно із законодавством.