Главная / Законодательство / Стаття 16. Контроль за виконанням функцій з управління об'єктами державної власності, використанням державного майна

Стаття 16. Контроль за виконанням функцій з управління об'єктами державної власності, використанням державного майна

1. Контроль за виконанням функцій з управління об'єктами державної власності здійснюють Кабінет Міністрів України, Фонд державного майна України, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері управління об'єктами державної власності, уповноважені органи управління, органи державної контрольно-ревізійної служби, інші контролюючі органи шляхом проведення аналізу законності та оцінки ефективності виконання суб'єктами управління визначених обов'язків відповідно до законодавства України.

{Частина перша статті 16 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4498-VI від 13.03.2012 }

2. Відповідальний представник уповноваженого органу управління:

здійснює контроль за складанням державними підприємствами фінансових планів та затвердженням їх у встановленому порядку;

повідомляє керівника відповідного уповноваженого органу управління про результати виконання керівниками державних підприємств умов контрактів та подає пропозиції щодо їх розірвання в разі невиконання цих умов.

3. Уповноважені органи управління, господарські структури, які виконують функції з управління корпоративними правами держави, подають центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері управління об'єктами державної власності, в порядку та у визначені ним строки звіти про виконання ними функцій з управління корпоративними правами держави.

{Частина третя статті 16 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4498-VI від 13.03.2012 }

4. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері управління об'єктами державної власності, проводить аналіз ефективності виконання функцій з управління корпоративними правами держави, перевіряє виконання умов договорів доручення на управління та готує пропозиції щодо вдосконалення управління.

{Частина четверта статті 16 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4498-VI від 13.03.2012 }

{Частину п'яту статті 16 виключено на підставі Закону № 4498-VI від 13.03.2012 }

6. Суб’єкти управління, визначені цим Законом, подають центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері управління об'єктами державної власності, за затвердженою ним формою:

зведену інформацію щодо показників фінансового плану підприємств, що перебувають у сфері їх управління до 1 вересня року, що передує плановому, а щодо їх виконання - до 1 квітня року, що настає за звітним;

інформацію про:

фінансово-господарську діяльність кожного окремого суб’єкта господарювання державного сектору економіки, що перебуває у сфері їх управління;

стан об’єктів державної власності, в тому числі корпоративних прав держави, що перебувають в їх управлінні;

виконання стратегічних планів розвитку державних підприємств, державних акціонерних товариств і господарських структур, управління корпоративними правами або контроль за діяльністю яких вони здійснюють.

{Частина шоста статті 16 в редакції Закону № 4498-VI від 13.03.2012 }

{Зміни до частини шостої статті 16 див. в Законі № 5463-VI від 16.10.2012 }

7. Органи державної контрольно-ревізійної служби в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, проводять державний фінансовий аудит діяльності суб'єктів господарювання державного сектору економіки, спрямований на запобігання фінансовим порушенням, забезпечення ефективного використання бюджетних коштів, державного майна.

{Частина сьома статті 16 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4498-VI від 13.03.2012 }

{Частину восьму статті 16 виключено на підставі Закону № 4498-VI від 13.03.2012 }

8. Контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати до бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями та дивідендів на державну частку господарськими товариствами, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, а також стягнення зазначених платежів до бюджету у разі їх несплати здійснюються податковими органами у порядку, встановленому Податковим кодексом України.

{У статтю 16 включено частину восьму згідно із Законом № 465-IX від 16.01.2020 }