1. Заяву про реєстрацію політичної партії, громадської організації як суб’єкта процесу всеукраїнського референдуму (прихильника чи опонента питання всеукраїнського референдуму) та інші документи, передбачені цією статтею, може бути подано до Центральної виборчої комісії після початку процесу всеукраїнського референдуму, але не пізніш як за сорок днів до дня голосування.
2. Заява, зазначена у частині першій цієї статті, підписується керівником політичної партії, громадської організації та скріплюється печаткою. У заяві зазначається, що політична партія, громадська організація буде брати участь у процесі всеукраїнського референдуму як прихильник чи опонент питання всеукраїнського референдуму.
3. До заяви, зазначеної у частині першій цієї статті, політичною партією додаються:
1) копія статуту політичної партії, засвідчена в порядку, встановленому Законом України "Про нотаріат", після початку процесу всеукраїнського референдуму;
2) рішення центрального керівного органу політичної партії про участь у процесі всеукраїнського референдуму як прихильника чи опонента питання всеукраїнського референдуму, прийняте відповідно до статуту політичної партії та підписане керівником політичної партії і скріплене печаткою цієї партії;
3) обґрунтування позиції щодо питання всеукраїнського референдуму (у повному та скороченому вигляді).
Обґрунтування позиції щодо питання всеукраїнського референдуму має містити оцінку тверджень ініціативної групи щодо проблеми, яку пропонується розв’язати, цілей такого рішення, очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків такого рішення, обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей. До обґрунтування позиції щодо питання всеукраїнського референдуму заборонено включати заклики голосувати за або проти питання всеукраїнського референдуму, а також положення, спрямовані на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров’я населення.
Обґрунтування позиції щодо питання всеукраїнського референдуму у скороченому вигляді для розміщення його після реєстрації політичної партії прихильником чи опонентом питання всеукраїнського референдуму на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії та використання при виготовленні інформаційних плакатів відповідно до статті 93 цього Закону може містити не більше 2500 друкованих знаків.
4. До заяви, зазначеної у частині першій цієї статті, громадською організацією додаються:
1) документ, що підтверджує статус громадської організації як юридичної особи;
2) копія статуту громадської організації, завірена підписом її керівника та скріплена печаткою;
3) рішення вищого органу управління громадської організації про участь у процесі всеукраїнського референдуму як прихильника чи опонента питання всеукраїнського референдуму, прийняте відповідно до статуту громадської організації та підписане уповноваженою особою громадської організації і скріплене печаткою;
4) обґрунтування позиції щодо питання всеукраїнського референдуму (у повному та скороченому вигляді) відповідно до пункту 3 частини третьої цієї статті.
5. Центральна виборча комісія видає представнику політичної партії, громадської організації, який подав документи, зазначені у частинах першій - четвертій цієї статті, довідку про їх прийняття. Довідка має містити перелік прийнятих документів, число, місяць і рік, а також час їх прийняття, посаду і прізвище особи, яка прийняла документи.
6. Центральна виборча комісія не пізніш як на третій день з дня прийняття заяви про реєстрацію політичної партії, громадської організації як прихильника чи опонента питання всеукраїнського референдуму та документів, зазначених у цій статті, приймає рішення про реєстрацію політичної партії, громадської організації як прихильника чи опонента питання всеукраїнського референдуму.
7. У разі виявлення невідповідності документів, поданих для реєстрації як прихильника чи опонента питання всеукраїнського референдуму, вимогам цього Закону та/або статуту політичної партії, громадської організації Центральна виборча комісія у строк, встановлений частиною шостою цієї статті, приймає рішення про повернення політичній партії, громадській організації поданих документів із зазначенням вичерпного переліку ознак невідповідності. Зазначене рішення разом із поданими документами не пізніше наступного дня з дня його прийняття надається представнику політичної партії, громадської організації, який подав документи.
Помилки і неточності, виявлені в поданих політичною партією, громадською організацією для реєстрації документах, якщо їх наявність не є перешкодою для розуміння змісту викладених відомостей, підлягають виправленню або уточненню у порядку, встановленому Центральною виборчою комісією, і не є підставою для повернення політичній партії, громадській організації поданих документів.
8. Політична партія, громадська організація, якій повернуто документи відповідно до частини сьомої цієї статті, може повторно подати заяву та відповідні документи з дотриманням строку, встановленого частиною першою цієї статті.
9. Якщо в документах політичної партії, громадської організації, повторно поданих відповідно до частини восьмої цієї статті, Центральна виборча комісія виявить невідповідності вимогам цього Закону та/або статуту політичної партії, громадської організації, зазначені у попередньому рішенні Центральної виборчої комісії, прийнятому відповідно до частини сьомої цієї статті, Центральна виборча комісія відмовляє у реєстрації політичної партії, громадської організації як прихильника чи опонента питання всеукраїнського референдуму.
10. Рішення Центральної виборчої комісії про відмову в реєстрації політичної партії, громадської організації як прихильника чи опонента питання всеукраїнського референдуму, про повернення документів відповідно до частини сьомої цієї статті можуть бути оскаржені до суду в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.
11. Громадська організація, яка отримала дозвіл Центральної виборчої комісії мати офіційних спостерігачів на всеукраїнському референдумі, не може бути після цього зареєстрована як прихильник чи опонент питання всеукраїнського референдуму.
12. Документи політичної партії, громадської організації, подані після строку, встановленого частиною першою цієї статті, повертаються Центральною виборчою комісією без розгляду.