ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 серпня 2020 року
м. Київ
справа №818/1851/17
адміністративне провадження №К/9901/61619/18
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача Бучик А.Ю.,
суддів: Мороз Л.Л., Рибачука А.І.,
розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу Державного підприємства «Дослідне господарство Агрофірма «Надія» Інституту сільського господарства Північного сходу Національної академії аграрних наук України на постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 16 березня 2017 року у складі колегії суддів: Старосуда М.І., Лях О.П., Яковенка М.М. у справі №818/1851/17 за позовом Державного підприємства «Дослідне господарство Агрофірма «Надія» Інституту сільського господарства Північного сходу Національної академії аграрних наук України до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру про визнання протиправними та скасування наказів,
УСТАНОВИВ:
Державне підприємство "Дослідне господарство агрофірма "Надія" інституту сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук України" (надалі по тексту також - позивач) звернулось до суду з позовом, в якому:
- визнати протиправними та скасувати накази Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (надалі по тексту також - Держгеокадастр) від 06.03.2017 №7-ДК "Про здійснення державного контролю за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності", від 17.03.2017 №11-ДК "Про внесення змін до наказів від 06.03.2017 №6-ДК та № 7-ДК";
- визнати протиправним та скасувати наказ ГУ Держгеокадастру у Сумській області від 06.06.2017 №321-ДК "Про здійснення державного контролю за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності".
Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 19 березня 2018 року позовні вимоги задоволено частково.
Визнано протиправними та скасовано накази Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 06.03.2017 №7-ДК "Про здійснення державного контролю за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності", від 17.03.2017 №11-ДК "Про внесення змін до наказів від 06.03.2017 № 6-ДК та № 7-ДК" в частині, що стосуються державного підприємства "Дослідне господарство агрофірма "Надія" Інституту сільського господарства Північного сходу національної академії аграрних наук України".
Визнано протиправним та скасовано наказ Головного управління Держгеокадастру у Сумській області від 06.06.2017 №321-ДК "Про здійснення державного контролю за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності" в частині, що стосується державного підприємства "Дослідне господарство агрофірма "Надія" Інституту сільського господарства Північного сходу національної академії аграрних наук України".
В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 04 липня 2018 року рішення Сумського окружного адміністративного суду від 19 березня 2018 року по справі № 818/1851/17 скасовано, прийнято нову постанову, якою у задоволенні позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись з рішенням суду апеляційної інстанції, позивач подав касаційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 04 липня 2018 року та залишити в силі рішення суду першої інстанції.
Касаційну скаргу обґрунтовано тим, що Держгекадастр та його територіальні органи є органами державного нагляду (контролю), оскільки здійснюють державний нагляд (контроль) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, тому на них поширюються положення і Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» і Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
У поданих відзивах відповідачі просять касаційну скаргу залишити без задоволення, а постанову суду апеляційної інстанції - без змін.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши доводи касаційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
У ході розгляду справи судами встановлено, що 27.02.2017 народний депутат України Ірина Суслова звернулась до в.о. Голови Держгеокадастру з депутатським зверненням №138-91, в якому просила провести перевірку стану дотримання вимог земельного законодавства при використанні земель, які перебувають у користуванні, в тому числі ДП "ДГАФ "Надія" ІСГПС НААНУ. У зверненні зазначено, що вказані землі фактично на підставі договорів на спільну обробітку (про спільну діяльність) використовуються приватними юридичними особами як рілля. Однак, фактично вказані договори є прихованими договорами оренди земельних ділянок та фактично дані родючі землі використовуються у комерційних цілях, внаслідок чого збагачуються приватні інтереси, а не державний бюджет, що також може вказувати на нецільове використання даних земель.
На підставі вказаного звернення 06.03.2017 Держгеокадастр видав наказ № 7-ДК "Про здійснення державного контролю за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності".
Пунктом 1 наказу передбачено здійснення державного контролю за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів шляхом проведення перевірки дотримання вимог земельного законодавства при використанні, здійсненні заходів з охорони земель та в частині родючості ґрунтів за зміною показників якісного стану ґрунтів у результаті проведення господарської діяльності на землях сільськогосподарського призначення, своєчасним проведенням заходів щодо збереження, відтворення та підвищення родючості ґрунтів, які перебувають у користуванні, в тому числі ДП "ДГАФ "Надія" на території Перехрестівської сільської ради Роменського району Сумської області.
В пункті 2 наказу №7-ДК було призначено виконавців перевірки та зобов`язано провести перевірку у термін з 06.03.2017 по 17.03.2017.
14.03.2017 представнику позивача було вручено клопотання ГУ Держгеокадастру у Сумській області №4 про надання документів, матеріалів та іншої інформації, необхідних для здійснення державного нагляду (контролю) за використанням та охороною земель.
17.03.2017 Держгеокадастр видав наказ №11-ДК "Про внесення змін до наказів від 06.03.2017 №6-ДК та №7-ДК", яким пунктом 2 було внесено зміни до вказаного вище наказу №7-ДК: у пункті 2 наказу слова "у термін з 06.03.2017 по 17.03.2017" змінити словами "у термін з 06.03.2017 по 30.06.2017", у пункті 3 наказу слова "у термін до 20.03.2017" змінити словами "у термін до 04.07.2017".
22.03.2017 за результатами проведеної перевірки було складено акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства за об`єктом - земельної ділянки №37-1, у якому зазначено про порушення позивачем ст. 125 Земельного кодексу України в частині користування земельними ділянками без документів, що посвідчують право постійного користування.
06.06.2017 ГУ Держгеокадастру у Сумській області прийнято наказ №321-ДК "Про здійснення державного контролю за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності" згідно з планом робіт Управління з контролю за використанням та охороною земель на ІІ квартал 2017, зверненням народного депутата України Суслової І.М. від 27.02.2017 №133-91 та службової записки начальника відділу здійснення державного контролю за додержанням земельного законодавства та оперативного реагування від 06.06.2017.
Пунктом 1 наказу №321-ДК передбачено здійснення державного контролю за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів шляхом проведення перевірки дотримання вимог земельного законодавства при використанні, здійсненні заходів з охорони земель та в частині родючості ґрунтів за зміною показників якісного стану ґрунтів у результаті проведення господарської діяльності на землях сільськогосподарського призначення, своєчасним проведенням заходів щодо збереження, відтворення та підвищення родючості ґрунтів, які перебувають у користуванні, в тому числі у ДП "ДГАФ "Надія" на території Перехрестівської сільської ради Роменського району.
В пункті 2 наказу № 321-ДК було призначено виконавців перевірки та зобов`язано провести перевірку у термін з 07.06.2017 по 28.06.2017.
16.06.2017 за результатами проведеної перевірки було складено акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства за об`єктом - земельної ділянки №7-ДК/2/АП/09/01/-17, яким, зокрема зафіксовано використання позивачем земель у спосіб, що погіршує їх природну родючість та призводить до зниження родючості ґрунтів.
Суд першої інстанції при ухваленні рішення виходив з того, що оскаржувані накази прийняті відповідачами лише на підставі Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель" № 963-IV, без врахування вимог Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" № 877-V (з врахуванням Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», від 3 листопада 2016 року 1728-VIII), не на підставі та не у спосіб, визначений Законом № 877-V, тому не можуть відповідати критеріям правомірності їх прийняття.
Скасовуючи рішення суду першої інстанції та ухвалюючи нове рішення про відмову у позові, суд апеляційної інстанції виходив з того, що Держгеокадастр не відноситься до державних органів, на які положеннями Закону № N 877 покладено здійснення заходів державного контролю, колегія суддів приходить до висновку, що на спірні правовідносини розповсюджуються норми Закону N 963-IV, а відтак, посилання позивача на Закон України "Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" є безпідставним, а тому наказ Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру «Про здійснення державного контролю за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності» №7-ДК від 06.03.2017 р., з урахуванням змін до нього, внесених наказом від 17.03.2017 №11-ДК та наказ ГУ Держгеокадастру у Сумській області від 06.06.2017 №321-ДК є такими, що винесені в межах їх повноважень та у спосіб, передбачений чинним законодавством.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, Верховний Суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та способом, передбаченими Конституцією та законами України.
Згідно з частинами першою та другою статті 2 Земельного кодексу України земельні відносини - це суспільні відносини щодо володіння, користування і розпорядження землею. Суб`єктами земельних відносин є громадяни, юридичні особи, органи місцевого самоврядування та органи державної влади.
Відповідно до статті 187 Земельного кодексу України контроль за використанням та охороною земель полягає в забезпеченні додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями і громадянами земельного законодавства України.
Згідно з статтею 188 Земельного кодексу України державний контроль за використанням та охороною земель здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері здійснення державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, а за додержанням вимог законодавства про охорону земель - центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів. Порядок здійснення державного контролю за використанням та охороною земель встановлюється законом.
Згідно з положеннями постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2016 №482 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України організація та здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій та форм власності є завданнями Держгеокадастру.
Відповідно до підпункту 25-1 пункту 4 Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 № 15, Держгеокадастр відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, організовує та здійснює державний нагляд (контроль) за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності.
Правові, економічні та соціальні основи організації здійснення державного контролю за використанням та охороною земель визначає Закон України «Про державний контроль за використання та охороною земель» від 19.06.2003 №963-IV (надалі по тексту - Закон №963-IV), який спрямований на забезпечення раціонального використання і відтворення природних ресурсів та охорону довкілля.
Відповідно до статті 4 Закону №963-IV об`єктом державного контролю за використанням та охороною земель є всі землі в межах території України.
Згідно зі статтею 5 Закону №963-IV державний контроль за дотриманням вимог законодавства України про охорону земель здійснює центральний орган виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.
Згідно із статтею 6 Закону №963-IV до повноважень центрального органу виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, належать, зокрема, здійснення державного контролю за використанням та охороною земель у частині додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами вимог земельного законодавства України та встановленого порядку набуття і реалізації права на землю та виконання вимог щодо використання земельних ділянок за цільовим призначенням.
Відповідно до змісту статті 9 Закону №963-IV державний контроль за використанням та охороною земель, дотриманням вимог законодавства України про охорону земель і моніторинг ґрунтів здійснюються, зокрема, шляхом проведення перевірок.
Згідно з статтею 10 Закону №963-IV державні інспектори у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель мають право:
- безперешкодно обстежувати в установленому законодавством порядку земельні ділянки, що перебувають у власності та користуванні юридичних і фізичних осіб, перевіряти документи щодо використання та охорони земель;
- давати обов`язкові для виконання вказівки (приписи) з питань використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель відповідно до їх повноважень, а також про зобов`язання приведення земельної ділянки у попередній стан у випадках, установлених законом, за рахунок особи, яка вчинила відповідне правопорушення, з відшкодуванням завданих власнику земельної ділянки збитків;
- складати акти перевірок чи протоколи про адміністративні правопорушення у сфері використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства про охорону земель та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, а також подавати в установленому законодавством України порядку до відповідних органів матеріали перевірок щодо притягнення винних осіб до відповідальності;
- у разі неможливості встановлення особи правопорушника земельного законодавства на місці вчинення правопорушення доставляти його до органів Національної поліції чи до приміщення виконавчого органу сільської, селищної, міської ради для встановлення особи порушника та складення протоколу про адміністративне правопорушення;
- викликати громадян, у тому числі посадових осіб, для одержання від них усних або письмових пояснень з питань, пов`язаних з порушенням земельного законодавства України;
- передавати до органів прокуратури, органів досудового розслідування акти перевірок та інші матеріали про діяння, в яких вбачаються ознаки кримінального правопорушення;
- проводити у випадках, встановлених законом, фотографування, звукозапис, кіно- і відеозйомку як допоміжний засіб для запобігання порушенням земельного законодавства України;
- звертатися до суду з позовом щодо відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також повернення самовільно чи тимчасово зайнятих земельних ділянок, строк користування якими закінчився.
Відповідно до зазначених норм, контроль за використанням та охороною земель є прямим обов`язком інспекторів; законодавством визначено перелік конкретних дій та заходів, на вчинення яких уповноважено державних інспекторів.
Позивач обґрунтовує протиправність дій відповідача з проведення перевірки положеннями Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
Разом з тим, Верховний Суд зазначає, що статтею 2 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» визначено, що його дія поширюється на відносини, пов`язані із здійсненням державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності. Заходи контролю здійснюються органами Державної фіскальної служби (крім митного контролю на кордоні), державного нагляду за дотриманням вимог ядерної та радіаційної безпеки (крім здійснення державного нагляду за провадженням діяльності з джерелами іонізуючого випромінювання, діяльність з використання яких не підлягає ліцензуванню), державного архітектурно-будівельного контролю (нагляду), державного нагляду у сфері господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім діяльності з переказу коштів, фінансових послуг з ринку цінних паперів, похідних цінних паперів (деривативів) та ринку банківських послуг), державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення у встановленому цим Законом порядку з урахуванням особливостей, визначених законами у відповідних сферах та міжнародними договорами, зокрема державного нагляду (контролю) в галузі цивільної авіації - з урахуванням особливостей, встановлених Повітряним кодексом України, нормативно - правовими актами, прийнятими на його виконання (Авіаційними правилами України), та міжнародними договорами у сфері цивільної авіації.
Вказаним законом визначено чіткий перелік відносин, на які поширюється його дія. Особливості та обмеження перевірок визначені у вказаному Законі, не відносяться до здійснення Держгеокадастром та його територіальними органами перевірок дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель.
Враховуючи те, що норми Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» стосуються безпосередньо сфери господарської діяльності суб`єктів господарювання та жодним чином не стосуються перевірок дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель, колегія суддів погоджується з висновком суду апеляційної інстанції щодо того, що на спірні правовідносини розповсюджуються норми Закону №963-IV, а відтак, посилання позивача на Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та Закон України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» є безпідставним.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 17 вересня 2019 року у справі №806/1723/18.
Судом апеляційної інстанції встановлено, що виконуючи обов`язки щодо контролю за використанням та охороною земель у відповідності до вимог Земельного кодексу України, Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель», Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 № 15, з врахуванням листа народного депутата Ірини Суслової від 27.02.2017, Держгеокадастр видав наказ № 7-ДК "Про здійснення державного контролю за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності", яким доручив здійснити державний контроль за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів шляхом проведення перевірки дотримання вимог земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності, які перебувають у користуванні ДП ДГ АФ «Надія» у термін з 06.03.2017 по 17.03.2017, а наказом Держгеокадастру від 17.03.2017 № 11-ДК «Про внесення змін до наказів від 06.03.2017 №6-ДК та 7-ДК» вніс зміни до наказу Держгеокадастру від 06.03.2017 №7-ДК в частині термінів проведення перевірки, а саме встановив термін перевірки з 06.03.2017 по 30.06.2017.
Як зазначено вище, за результатами проведеної перевірки було складено акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства за об`єктом - земельної ділянки від 22.03.2017 № 37-1, яким встановлено порушення позивачем ст. 125 Земельного кодексу України в частині користування земельними ділянками без документів, що посвідчують право постійного користування.
Відповідно до плану підготовки проектів нормативно-правових актів Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру на 2017 рік Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру розробляються проект постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері використання та охорони земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів і визначається періодичність здійснення Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру планових заходів державного нагляду (контролю)" та проекти наказів Міністерства аграрної політики та продовольства України: "Про затвердження Порядку планування та здійснення контрольних заходів з питань перевірки стану дотримання суб`єктами господарювання вимог земельного законодавства", "Про затвердження Порядку одержання документів, матеріалів та іншої інформації, необхідних для здійснення державного нагляду (контролю) за використанням та охороною земель", "Про затвердження Порядку підготовки та внесення до органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування клопотань з питань дотримання вимог земельного законодавства", "Про затвердження уніфікованої форми акта, який складається за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання суб`єктом господарювання вимог земельного законодавства, використання та охорони земель, родючості ґрунтів".
06.06.2017 ГУ Держгеокадастру у Сумській області у відповідності до вимог Земельного кодексу України, Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель», Положення про Головне управління Держгеокадастру у Сумській області, затвердженого наказом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 17.11.2016 № 308, прийнято наказ №321-ДК "Про здійснення державного контролю за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності" згідно плану робіт Управління з контролю за використанням та охороною земель на ІІ квартал 2017, звернення народного депутата України Суслової І.М. від 27.02.2017 №133-91 та службової записки начальника відділу здійснення державного контролю за додержанням земельного законодавства та оперативного реагування від 06.06.2017.
Апеляційним судом вірно вказано, що наказом від 06.06.2017 №321-ДК "Про здійснення державного контролю за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності" фактично була призначена планова перевірка позивача згідно плану робіт Управління з контролю за використанням та охороною земель на ІІ квартал 2017.
За результатами проведеної перевірки було складено акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства за об`єктом - земельна ділянка від 16.06.2017 №7-ДК/2/АП/09/01/-17, яким, зокрема зафіксовано використання позивачем земель у спосіб, що погіршує їх природну родючість та призводить до зниження родючості ґрунтів.
Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновками суду апеляційної інстанції, що беручи до уваги те, що Держгеокадастр не відноситься до державних органів, на які положеннями Закону № N 877 покладено здійснення заходів державного контролю, на спірні правовідносини розповсюджуються норми Закону N963-IV, а відтак, посилання позивача на Закон України "Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" є безпідставним, а тому наказ Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру «Про здійснення державного контролю за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності» №7-ДК від 06.03.2017 р., з урахуванням змін до нього, внесених наказом від 17.03.2017 р. № 11-ДК та наказ ГУ Держгеокадастру у Сумській області від 06.06.2017 року №321-ДК є такими, що винесені в межах їх повноважень та у спосіб, передбачений чинним законодавством.
Враховуючи вищенаведене, Верховний Суд не встановив порушень судом апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права. Тому касаційну скаргу слід залишити без задоволення, а постанову суду апеляційної інстанції - без змін.
Згідно ч. 1 ст. 350 КАС України (в редакції до набрання чинності змінами, внесеними Законом України від 15.01.2020 № 460-IX) суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили неправильного застосування норм матеріального права або порушень норм процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.
Керуючись статтями 345 349 350 355 356 359 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Касаційну скаргу Державного підприємства «Дослідне господарство Агрофірма «Надія» Інституту сільського господарства Північного сходу Національної академії аграрних наук України залишити без задоволення.
Постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 16 березня 2017 року залишити без змін.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
Головуючий А. Ю. Бучик
Судді: Л. Л. Мороз
А.І. Рибачук