-
4
Коли Благовіщення у 2025 році за новим календарем: звичаї та заборони
Благовіщення - одне з двунадесятих (найбільших) християнських свят. Дата розповідає про події, коли Богородиця отримала від архангела звісточку, що в неї народиться син. Розповідаємо, коли Благовіщення 2025 року в Україні буде за новим календарним стилем, про його звичаї та головні заборони.
Що означає свято БлаговіщенняЯкого числа Благовіщення у 2025 роціЗвичаї та що не можна робити на БлаговіщенняЩо означає свято БлаговіщенняПереказ розповідає про те, що якось Діва Марія читала Книгу пророка Ісаї - у ній йшлося про народження Месії. У цей момент їй з'явився архангел Гавриїл і повідомив, що в неї незабаром народиться син - Спаситель роду людського.
На іконах часто зображують сцену зустрічі архангела і Діви Марії. В Україні одне з найдавніших зображень Благовіщення знаходиться в Софії Київській - воно датоване XI століттям.
За старих часів свято називали Зачаттям Христа, Благовіщенням про Христа, а також Початком спокути. Чому згодом воно стало називатися Благовіщенням, невідомо, сама назва походить від слів "блага вість".
Якого числа Благовіщення у 2025 роціУ вересні 2023 року Православна церква України перейшла на новий календар, тому всі свята, які не переходять, зсунулися за часом на 13 днів раніше. Раніше ми вже розповідали, коли було Благовіщення у 2024 році.
Благовіщення 2025 року Україна за новим стилем відзначатиме також 25 березня. Водночас Благовіщення 2025 у православних, які дотримуються старого стилю, буде, як і раніше, 7 квітня.
Звичаї та що не можна робити на БлаговіщенняСвято зазвичай випадає на час Великого посту, інколи - Світлу Седмицю, тому й святкують його 1 або 3 дні, піст зазвичай послаблюється. У храмах відбуваються оржественні літургії. У молитвах до Діви Марії віряни звертаються з проханнями дарувати здоров'я, зцілити від недуг, заступництва та допомоги, моляться про прощення гріхів і дякують за всі наявні блага. У народі кажуть, що цього дня Бог благословляє землю і все, що росте на ній. Так з'явилася традиція - святити в церкві на Благовіщення насіння, яке незабаром будуть сіяти.
Є й деякі заборони - вважається, що на Благовіщення не можна:
займатися будь-якими справами - прибирати, прати, шити;працювати на землі;лихословити і сваритися, ображати кого-небудь;давати в борг, що-небудь виносити з дому;Це народні заборони - у Церкві немає прямої заборони на роботу, але вона радить відкласти мирські справи, а присвятити цей час Богу. Також не годиться в цей день одружуватися - під час посту не вінчають.
На Благовіщення приділяють особливу увагу і прикметам. Вважається, що якщо на сході сонце "променями грає" - рік буде благополучним, а врожай багатим. Пішов дощ - буде жито, а якщо почалася гроза - вродить багато горіхів.
Раніше ми розповідали, яке сьогодні церковне свято відзначають в Україні та яке свято сьогодні в народному календарі.