Стаття 16. Порядок планування робіт з реконструкції, заміни житлового фонду
Території, де відповідно до цього Закону повинна здійснюватися реконструкція, заміна житлового фонду, визначаються на підставі генеральних планів та планів земельно-господарського устрою.
Обмеження речових прав на об'єкти нерухомого майна, що знаходяться на території комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду, підлягають державній реєстрації відповідно до закону.
Після державної реєстрації рішення про віднесення об'єктів нерухомого майна до застарілого житлового фонду в установленому законом порядку забороняється здійснення будь-яких дій, спрямованих на зміну власника таких об'єктів або розширення його прав при переселенні.
У детальних планах та проектах забудови території повинні бути визначені:
території, в межах яких має здійснюватися реконструкція, заміна застарілого житлового фонду;
обсяг застарілого житлового фонду, який підлягає реконструкції, заміні та такого, що прирівнюється до нього;
технічний стан житлового фонду та його експлуатаційні дані;
обсяги та стан нежитлового фонду та такого, що прирівнюється до нього;
планувальна структура кварталу (мікрорайону);
обсяги та вартість робіт із зведення жилих будинків, створення інженерної інфраструктури;
щільність нової забудови, обсяг житла, що вилучається та (або) надається мешканцям застарілого житлового фонду при переселенні, а також заплановано для комерційної реалізації;
черговість, строки виконання робіт з урахуванням завдань комплексної забудови.
У планах земельно-господарського устрою повинні бути визначені:
відповідні території населених пунктів, щодо об'єктів яких може бути застосовано відчуження після розроблення та затвердження проекту забудови кварталу (мікрорайону);
умови надання земельних ділянок на території, де повинна здійснюватися реконструкція, заміна житлового фонду, та умови плати за землю на період будівництва;
обґрунтування розподілу земель за формами власності після здійснення реконструкції, заміни житлового фонду;
порядок і обсяг компенсації власникам земель приватної власності у разі виникнення потреби у цих землях згідно із затвердженою містобудівною документацією.
План земельно-господарського устрою, затверджений в установленому порядку, є підставою для надання у власність або оренду земельних ділянок для реконструкції, заміни житлового фонду після вилучення, викупу земельних ділянок для суспільних потреб.
Порядок складення плану земельно-господарського устрою затверджується Кабінетом Міністрів України.