Стаття 5. Вимоги до кандидата на посаду Уповноваженого та призначення на посаду Уповноваженого

Уповноважений призначається на посаду і звільняється з посади Верховною Радою України таємним голосуванням шляхом подання бюлетенів.

Уповноваженим може бути призначено громадянина України, який на день обрання досяг 40 років, володіє державною мовою відповідно до рівня, визначеного Національною комісією зі стандартів державної мови, має високі моральні якості, досвід правозахисної діяльності та протягом останніх п’яти років проживає в Україні.

{Частина друга статті 5 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2704-VIII від 25.04.2019 }

Стосовно осіб, які претендують на зайняття посади Уповноваженого, за їх письмовою згодою проводиться спеціальна перевірка в порядку, встановленому Законом України "Про запобігання корупції".

{Частина третя статті 5 із змінами, внесеними згідно із Законом № 524-IX від 04.03.2020 }

Особи, які претендують на зайняття посади Уповноваженого, до призначення на відповідну посаду подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до Закону України "Про запобігання корупції".

{Частина четверта статті 5 із змінами, внесеними згідно із Законом № 524-IX від 04.03.2020 }

Не може бути призначено Уповноваженим особу, яка має не погашену або не зняту судимість за вчинення злочину, крім реабілітованої, або на яку протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією.

{Частина п'ята статті 5 із змінами, внесеними згідно із Законом № 524-IX від 04.03.2020 }

Уповноважений призначається строком на п’ять років, який починається з дня складення ним присяги на пленарному засіданні Верховної Ради України.

На Уповноваженого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції".

{Частина сьома статті 5 із змінами, внесеними згідно із Законом № 524-IX від 04.03.2020 }

{Стаття 5 в редакції Закону № 4711-VI від 17.05.2012 }

Предыдущая

5/23

Следующая