Стаття 124. Оскарження в судовому порядку
1. Рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів процесу всеукраїнського референдуму можуть бути оскаржені до суду в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.
2. До суду шляхом подання позовної заяви оскаржуються:
1) рішення, дії, бездіяльність Центральної виборчої комісії, члена Центральної виборчої комісії, регіонального та територіального представництв Центральної виборчої комісії;
2) рішення, дії, бездіяльність комісій з всеукраїнського референдуму, утворених відповідно до цього Закону;
3) рішення чи дії ініціативної групи, члена ініціативної групи;
4) рішення чи дії політичної партії, громадської організації, зареєстрованих як прихильник чи опонент питання всеукраїнського референдуму;
5) дії чи бездіяльність уповноважених осіб суб’єктів процесу всеукраїнського референдуму;
6) дії чи бездіяльність офіційного спостерігача, визначеного пунктом 7 частини першої статті 24 цього Закону;
7) рішення, дії чи бездіяльність органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, їх посадових та службових осіб;
8) рішення, дії чи бездіяльність засобів масової інформації, інформаційних агентств, їх власників, посадових і службових осіб, творчих працівників.
3. Суд, до якого подано позовну заяву, невідкладно повідомляє відповідну комісію з всеукраїнського референдуму, комісію вищого рівня, Центральну виборчу комісію, а щодо списків виборців - також орган ведення Державного реєстру виборців про надходження такої заяви, відкриття провадження чи відмову у відкритті провадження у справі, а також про ухвалене судом рішення.
4. Якщо судом відкрито провадження за адміністративним позовом з того самого питання та з тих самих підстав, що подано скаргу до комісії з всеукраїнського референдуму, комісія з всеукраїнського референдуму не пізніше наступного дня після отримання повідомлення суду про відкриття провадження повертає таку скаргу суб’єкту звернення без розгляду із зазначенням підстав її повернення.
5. У разі скасування судом рішення відповідної комісії з всеукраїнського референдуму, у тому числі про визнання голосування на дільниці з всеукраїнського референдуму недійсним, встановлення підсумків голосування та результатів всеукраїнського референдуму, рішення із зазначеного питання приймає комісія, рішення якої скасовано, або комісія вищого рівня на підставі рішення суду. При цьому якщо рішення скасовано не з формальних підстав, комісія з всеукраїнського референдуму не може прийняти рішення, яке по суті повторює скасоване рішення.