Стаття 70. Фонд ініціативної групи
1. Для фінансування заходів з підготовки та проведення збору підписів виборців на підтримку ініціативи всеукраїнського референдуму, агітації щодо ініціативи ініціативна група утворює фонд ініціативної групи.
2. Ініціативна група зобов’язана відкрити рахунок фонду ініціативної групи у порядку, встановленому для відкриття рахунку фонду всеукраїнського референдуму відповідно до частини першої статті 69 цього Закону, не пізніш як на десятий день з дня її реєстрації Центральною виборчою комісією. Підставою для відкриття рахунку фонду ініціативної групи є копія рішення Центральної виборчої комісії про реєстрацію ініціативної групи.
3. Кошти фонду ініціативної групи формуються за рахунок власних коштів членів ініціативної групи, а також добровільних внесків осіб, які відповідно до Закону України "Про політичні партії в Україні" мають право здійснювати внески на підтримку політичної партії.
Розмір фонду ініціативної групи не обмежується.
4. Добровільні внески особи до фонду ініціативної групи обмежуються розміром максимального внеску на підтримку політичної партії протягом року, встановленим Законом України "Про політичні партії в Україні". Кількість та обсяг внесків членів ініціативної групи не обмежуються.
Якщо фізична або юридична особа здійснює або може здійснювати вирішальний вплив на діяльність однієї або кількох юридичних осіб (зокрема є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) юридичної особи), внески такої фізичної або юридичної особи і підконтрольних їй юридичних осіб вважаються внеском однієї особи та обмежуються розміром максимального внеску на підтримку політичної партії протягом року, встановленим Законом України "Про політичні партії в Україні".
Інші обмеження, у тому числі фінансового та банківського законодавства, ніж встановлені цією статтею, до формування фонду ініціативної групи не застосовуються.
5. Фонд ініціативної групи має єдиний рахунок. Надходження і витрачання коштів фонду для цілей, зазначених у частині першій цієї статті, здійснюються з рахунку фонду виключно у безготівковій формі.
6. Банк не пізніше наступного робочого дня після відкриття рахунку фонду ініціативної групи письмово повідомляє Центральну виборчу комісію та Національне агентство з питань запобігання корупції про відкриття рахунку та його реквізити.
Інформація про відкриття рахунку фонду ініціативної групи та його реквізити оприлюднюються на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії не пізніш як на другий день після отримання повідомлення банку про відкриття відповідного рахунку. Зазначена інформація може бути оприлюднена ініціативною групою у засобах масової інформації за рахунок коштів фонду ініціативної групи.
7. Ініціативна група призначає зі свого складу розпорядника рахунку фонду ініціативної групи, який має виключне право здійснювати операції з рахунком фонду.
8. Кошти фонду ініціативної групи можуть бути використані виключно для забезпечення виготовлення підписних листів, організаційного забезпечення збору підписів та агітації щодо ініціативи. Кошти фонду ініціативної групи не можуть бути використані на оплату праці членів ініціативної групи, збирачів підписів чи інших осіб.
9. Арешт коштів на рахунках фонду ініціативної групи не допускається.
10. Витрачання коштів з рахунку фонду ініціативної групи припиняється в день закінчення встановленого цим Законом строку для збору підписів. У разі зупинення збору підписів та агітації щодо ініціативи з підстав, передбачених частиною четвертою статті 20 цього Закону, витрачання коштів зупиняється.
11. Послуги банку, пов’язані з відкриттям, функціонуванням і закриттям рахунку фонду ініціативної групи, надаються безоплатно. Банк не нараховує і не сплачує відсотки за користування коштами, що знаходяться на рахунку фонду ініціативної групи.
12. У разі припинення ініціативи щодо проведення всеукраїнського референдуму з підстав, передбачених цим Законом, банк закриває рахунок фонду ініціативної групи на підставі письмового повідомлення Центральної виборчої комісії. Таке повідомлення Центральна виборча комісія надсилає не раніш як на сьомий день після прийняття відповідного рішення (у разі оскарження зазначеного рішення - після набрання законної сили рішенням суду). Банк закриває рахунок фонду ініціативної групи та перераховує невикористані кошти фонду до державного бюджету не пізніш як на п’ятий день після отримання зазначеного повідомлення.
13. Розпорядник рахунку фонду ініціативної групи не пізніше десяти днів після закінчення строку для збору підписів або припинення ініціативи з підстави, передбаченої частиною п’ятою статті 21 цього Закону, подає фінансовий звіт до Центральної виборчої комісії та Національного агентства з питань запобігання корупції за формою, встановленою Центральною виборчою комісією за погодженням з Національним агентством з питань запобігання корупції.
14. У разі проголошення всеукраїнського референдуму кошти фонду ініціативної групи, які були на відповідному рахунку, в межах розміру, передбаченого частиною п’ятою статті 68 цього Закону, залишаються на зазначеному рахунку, а надлишкові кошти перераховуються до державного бюджету.