Стаття 83. Реєстрація офіційних спостерігачів

1. Офіційним спостерігачем на всеукраїнському референдумі може бути виборець.

Не може бути зареєстрований офіційним спостерігачем:

1) член комісії з всеукраїнського референдуму;

2) уповноважена особа суб’єкта процесу всеукраїнського референдуму;

3) посадова чи службова особа органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування;

4) суддя, працівник суду, прокуратури, органів правопорядку;

5) військовослужбовець або особа, яка проходить альтернативну (невійськову) службу;

6) член ініціативної групи;

7) особа, яка має судимість за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину, що не погашена або не знята в установленому законом порядку.

2. Офіційний спостерігач у територіальному окрузі з всеукраїнського референдуму реєструється відповідною окружною комісією з всеукраїнського референдуму за поданням уповноваженої особи суб’єкта процесу всеукраїнського референдуму або керівника громадської організації.

3. У поданні про реєстрацію офіційного спостерігача зазначаються його прізвище, власне ім’я (всі власні імена), по батькові (за наявності), число, місяць і рік народження, відомості про громадянство, місце роботи (заняття), займану посаду, виборча адреса, номери контактних телефонів, відомості про відсутність судимості за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину, що не погашена або не знята в установленому законом порядку.

4. До подання додаються заява про згоду зазначеної особи бути офіційним спостерігачем від суб’єкта процесу всеукраїнського референдуму чи громадської організації та копія паспорта громадянина України (копія першої та другої сторінок паспорта громадянина України у вигляді паспортної книжечки або копія лицьового та зворотного боків паспорта громадянина України у вигляді картки) або копія першої та другої сторінок тимчасового посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України), а також копія рішення Центральної виборчої комісії про дозвіл мати офіційних спостерігачів на всеукраїнському референдумі.

5. Подання про реєстрацію офіційного спостерігача за підписом уповноваженої особи суб’єкта процесу всеукраїнського референдуму чи керівника громадської організації (у паперовій формі та в електронному вигляді з використанням засобів електронної ідентифікації, визначених законом) вноситься до Центральної виборчої комісії, відповідної окружної комісії з всеукраїнського референдуму не пізніш як за п’ять днів до дня голосування.

6. Підставою для відмови у реєстрації офіційного спостерігача може бути лише порушення положень частин першої - п’ятої цієї статті.

7. Технічні помилки чи неточності, допущені у поданні, не є підставою для відхилення внесених кандидатур офіційних спостерігачів. При виявленні таких помилок чи неточностей окружна комісія з всеукраїнського референдуму невідкладно повідомляє про це суб’єкта подання. Зазначені помилки та неточності можуть бути виправлені шляхом внесення уточненого подання стосовно відповідних кандидатур не пізніше строку, передбаченого частиною п’ятою цієї статті, а в разі отримання повідомлення в останній день такого строку - наступного дня після дня отримання повідомлення. Якщо уточнене подання не надійшло у встановлений строк, відповідні кандидатури відхиляються.

8. Відповідна окружна комісія з всеукраїнського референдуму здійснює реєстрацію офіційних спостерігачів та видає їм посвідчення за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, не пізніш як наступного дня після внесення подання.

9. Реєстрацію офіційних спостерігачів у загальнодержавному, закордонному окрузі з всеукраїнського референдуму здійснює Центральна виборча комісія у порядку, встановленому цією статтею.

Предыдущая

191/242

Следующая