Брашов – друге за популярністю серед туристів місто Румунії після столиці Бухареста, яке щороку відвідують близько 1,5 мільйона туристів. Люди з усього світу стікаються до цього середньовічного трансильванського міста посеред карпатських гір, щоб прогулятися вуличками з кольоровими будиночками та червоними дахами, скуштувати справжню румунську національну кухню та послухати легенди про графа Дракулу (що саме варто знати туристам про відвідування Брашова, читайте в нашому окремому матеріалі).
Власне, головна мета, з якою більшість туристів їде до Брашова – з'їздити звідти на екскурсію до легендарного замку Дракули. Причому під ним розуміють розпіарений замок Бран, в якому волоський князь Влад Цепеш лише інколи ночував під час полювання, тоді я насправді проживав він у фортеці Поєнарь. Так чи інакше, але до обох локації з Брашова їхати складніше, ніж могло здаватися.
Якщо говорити саме про замок Бран, то найпростіший спосіб потрапити туди – виїхати в екскурсійний тур з Брашова чи Бухареста на цілий день, причому цінова пропозиція за такі поїздки вельми розлога, є тури як за 25 євро, так і за 100 євро з людини. Також зазвичай такі тури передбачають заїзд на інші локації.
А от самостійно потрапити до замку дещо складніше – туди наче і ходять якісь автобуси, але це краще вже дізнаватися на місці, адже в Мережі можна знайти вельми суперечливу інформацію стосовно цього маршруту громадським транспортом.
Загалом, якщо ви в Брашові на кілька днів, то можна сміливо витратити один день на організовану екскурсію від турагентства або навіть заморочитися із самостійним плануванням, а от якщо ви в місті на 1-2 ночі, то така подорож навряд чи принесе вам задоволення. Тим паче, що в самому місті також є що подивитися.
Отже, якщо вам все ж ліньки їхати до замку Бран чи будь якої іншої фортеці Трансильванії за межами Брашова, то в нас для вас є ідея.
Виявляється, в самому Брашові є власний атмосферний замок, який стане чудовою окрасою вашого вечора в місті.
Місцевий замок Cetăţuia Braşovului, тобто Цитадель Брашова, був зведений у 16 столітті саксами, що тоді населяли ці землі, як частина оборони міста від навали ворогів.
З тих пір цитадель встигла побувати в'язницею, казармами та карантинним ізолятором, але в наші часи це популярна серед туристів точка, з якою відкриваються чудові краєвиди на все місто. Особливо красиво буде, якщо потрапити туди на заході сонця.
Коли я була в Брашові минулого разу два роки тому, я взагалі не помітила цей замок, хоча він розташований на пагорбі в самому центрі міста. Виявилося, що тоді він був на тривалій реконструкції, а заново його відкрили для відвідувачів лише 2023 року. Тоді ж він отримав підсвітку, завдяки якій замок тепер легко помітити ввечері.
Потрапити на територію замку та навколо нього можна безкоштовно, з 10:00 до 21:30.
Сам замок дуже атмосферний, а з його оглядових майданчиків на 360 градусів відкриваються неймовірні краєвиди на увесь Брашов – як старий казковий, так і новий індустріальний, зведений у часи комуністичної диктатури Чаушеску (місто тоді навіть перейменовувати на Сталін).
А ось у внутрішні приміщення потрапити навряд чи вдасться – хіба що в рамках окремої екскурсії. Інколи на просторах Інтернету можна натрапити на інформацію, що зали замку відкриті з 9:00 до 17:00, але то, напевно, як пощастить. Однак знову ж таки повторимо, цінність цієї фортеці саме в краєвидах.
Крім того, в лісі навколо замку облаштували еко-стежку для юних орнітологів, з різними інтерактивними стендами та будиночками для птахів, тож якщо маєте час і натхнення, можете там прогулятися.
*
За останні три роки інтерес українців до Румунії значно підвищився. Воно і недивно, адже ця сусідня країна допомагає Україні у боротьбі з російськими окупантами, прихистила чимало наших громадян, а також стала потужним транзитним вузлом. Зокрема, саме в Румунії розташований найближчий до українських кордонів європейський аеропорт – в місті Сучава. Також доволі зручно українцям подорожувати через місто Ясси.
Марина Григоренко