Знаки зодіаку — це певні рівні відрізки, на які за певною системою поділено річний шлях Сонця небосхилом.
    Поняття зодіаку відоме з часів вавилонської астрології. На даний час різні системи астрології використовують різні підходи до вимірювання та поділу небосхилу, хоча традиційні назви знаків зодіаку і символи залишаються незмінними. Західна астрологія базує поділ екліптики на точках рівнодень та сонцестоянь (точки, пов'язані з найдовшим, рівними по тривалості і найкоротшим днями (тропічний рік)), в той час як ведична астрологія вимірює по екваторіальній площині (зоряний рік).
    Спільною рисою всіх: західної (європейської), ведичної (індійської або Джйотиш) та азійської астрологічних традицій є особливе врахування Асценденту та знаку зодіаку, який внаслідок добового обертання Землі сходить з-за обрію на східному горизонті в момент, на який астролог розраховує карту (народження, події та ін.).
    Варто зауважити, що в справжню епоху екліптика проходить не через 12, а через 13 сузір'їв (відповідно до встановлених МАС кордонів), тому, хоча астрологія продовжує використовувати класичні дванадцять екліптичних секторів, фактично нині існує тринадцять зодіакальних сузір'їв.Тому в деяких езотеричних школах окремо розглядається і «знак Змієносця».

Овен (21.03 - 20.04)

Період перебування Сонця в сузір'ї 19 квітня -13 травня
Згідно до міфології древніх греків, Овен - це золоторунний баран, на якому Гелла і Фрікс втікали до Колхіди від мачухи (Іно), яка хотіла їх принести в жертву Зевсові, щоб врятувати країну від посухи.

Телець (21.04 - 21.05)

Період перебування Сонця в сузір'ї 14 травня-19 червня
Відповідно до міфології стародавніх греків, Телець - бик (перевтілення Зевса на білого бика), який вкрав дочку фінського царя, Європу (Іліада, XIV, 321)

Близнюки (22.05 - 21.06)

Період перебування Сонця в сузір'ї 20 червня — 20 липня
Згідно з міфологією древніх греків, Близнюки - Діоскури, нерозлучні брати-близнюки Кастор і Полідевка. В "Одіссеї" їх називають Тіндаріда. За переказами один брат був смертний, другий – безсмертний.

Рак (22.06 - 22.07)

Період перебування Сонця у сузір'ї 21 липня – 9 серпня
Відповідно до міфології стародавніх греків, Рак - помічник Лернейської гідри, посланий Герою. Під час другого подвигу Геракла він його поранив у п'яту. На подяку ракові Гера помістила його сузір'я на небі.

Лев (23.07 - 23.08)

Період перебування Сонця у сузір'ї 10 серпня – 15 вересня
Відповідно до міфології стародавніх греків, Лев - страхітливий звір, який пустошив арголідську долину Немею. Геракл задушив лева, загнавши його в печеру, що стало першим подвигом героя з 12-и на службі в царя Еврістея. Шкура звіра стала його невід'ємним атрибутом. Для вшанування подвигу Геракла Зевс перетворив Немейського лева на сузір'я.

Діва (24.08 - 22.09)

Період перебування Сонця у сузір'ї 16 вересня – 30 жовтня
Відповідно до міфології стародавніх греків, Діва це Деме́тра сестра й дружина Зевса, богиня родючості, хліборобства та шлюбу. Аїд, бог підземного царства викрив її доньку Персефону, де та скоштувала їжі мертвих, тому не могла повернутися назад. Не змерившись, Деметра пообіцяла покинути Олімп та посіяти на землі безпліддя. Зевс звернувся до своєї та Аїдової матері, щоб Деметра не виконала погрозу, врешті було досягнуто домовленості. Так,Персефона три місяці на рік буде дружиною Аїда і житиме з ним, а дев'ять — на землі. Тому відтоді щороку на три місяці Персефона спускається під землю, Деметра змушує рослини й природу змарніти і настає зима.

Терези (23.09 - 23.10)

Період перебування Сонця у сузір'ї 31 жовтня – 22 листопада
Відповідно до міфології стародавніх греків, Терези - Феміда була великою богинею, яка керувала 13-місячним роком, розділеним на два сезони літнім і зимовим сонцестоянням. Феміда в перекладі з грецької означає «божествений закон»,який не є підвласним для людей, буквально «той хто є непохитним».Феміда була порадницею Зевса та другою дружиною і наглядала за тим, щоб ні люди, ні боги не порушували законів. Феміда допомогла Зевсу розв'язати Троянську війну. Скликала богів на раду.

Скорпіон (24.10 - 22.11)

Період перебування Сонця у сузір'ї 23 листопада - 29 листопада
Відповідно до міфології стародавніх греків, Скорпіон - під час полювання Оріона з Артемідою, на нього був насланий велетенський скорпіон, невразливий до жодної зброї. Рятуючись від нього, Оріон стрибнув у море і поплив на Делос, аби його захистила Еос. Геліос сказав Артеміді, що силует в морі — це злочинець, який збезчестив її жрицю. Артеміда застрелила Оріона з лука, а коли розкрила обман, попросила Асклепія воскресити його. Щойно той виконав прохання, як його самого вразив блискавкою Зевс. Артеміда помістила мисливця на небо, зробивши сузір'ям Оріона, а Скорпіона було розміщено так, що він ніколи не міг наздогнати мисливця.

Стрілець (23.11 - 21.12)

Період перебування Сонця у сузір'ї 18 грудня - 18 січня
Відповідно до міфології стародавніх греків, Стрілець - химерні істоти, напівлюди-напівконі.Фантастичні образи кентаврів виникли за найдавніших часів, коли люди приручили коней і навчилися їздити верхи. «Іліада» називає кентаврів «ферес».Перший кентавр був сином Іксіона та Нефели. Він з'явився на світ дуже потворним, через що його прогнали і боги й люди.Кентаври часто мали сутички з героями та людьми і були переможені. На весіллі фессалійського героя Пейрітоя кентаври хотіли викрасти жінок, і цар прогнав їх за допомогою Тесея. Кілька разів з кентаврами стикався Геракл, який зрештою став жертвою підступності кентавра Несса.

Козоріг (22.12 - 20.01)

Період перебування Сонця у сузір'ї 19 січня -15 лютого
Відповідно до міфології стародавніх греків, Козеріг - Алматея - німфа, дочка критського царя Мелісса, вигодувала на Криті Зевса, якого Рея ховала від Кроноса. Вдячний Зевс узяв Амальтею на небо і вмістив її в сузір'я Візничого (назва найяскравішої зорі цього сузір'я — Капелли — в перекладі з грецької означає «коза»). Ріг кози Амальтеї Зевс подарував дочкам Меліссея, які допомагали Реї; з того рога вони завжди могли брати все, чого тільки забажають. Звідси стале сполучення: «ріг достатку».

Водолій (21.01 - 20.02)

Період перебування Сонця у сузір'ї 16 лютого - 11 березня
Відповідно до міфології стародавніх греків Водолій - Кекропс, міфічний цар Афін, давньоаттичне божество землі, являв собою напівлюдину-напівзмія. Вважався сином Геї, який народився після потопу (див. Девкаліон), що знищив більшу частину людей. Під час його владарювання спалахнула суперечка між Афіною й Посейдоном за те, хто з них більше вчинив добра і хто повинен за те мати владу над Аттикою. Кекроп був суддею в цій суперечці і перевагу віддав Афіні.

Риби (21.02-20.03)

Період перебування Сонця у сузір'ї 12 березня - 18 квітня
Відповідно до міфології стародавніх греків Риби - Афродіта та Ерос, які, рятуючись від Тифона, перетворилися на риб. Тифон — могутній потворний велетень, уособлення вогненних руйнівних сил землі та її випарів. Тифон міг стати володарем над богами й смертними, але Зевс почав з ним боротьбу, від якої земля затряслася до самих підвалин, суходіл, море й небо зайнялися, затремтіли навіть мешканці підземного царства. Нарешті влучний удар блискавки приголомшив оскаженілого Тифона, якого скинуто в Тартар. Боги не могли протистояти шаленому нападові Тифона і втекли до Єгипту, де, рятуючись від переслідування потвори, перетворились у різних тварин. Тифон усе-таки схопив Зевса, вирізав йому жили й кинув їх у кілікійську печеру. Однак Гермес і Пан викрали ті жили і знову вставили їх Зевсові, який відновив боротьбу й переміг Тифона.