Головна / Законодавство / Стаття 123. Загальні засади оскарження під час процесу референдуму

Стаття 123. Загальні засади оскарження під час процесу референдуму

1. Рішення, дії чи бездіяльність, пов’язані з ініціюванням всеукраїнського референдуму, процесом всеукраїнського референдуму, можуть бути оскаржені до відповідної комісії з всеукраїнського референдуму або до суду.

2. Оскарження рішень, дій чи бездіяльності, пов’язаних із процесом всеукраїнського референдуму, до суду, а також розгляд та вирішення справ судом здійснюються у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.

3. Оскарження рішень, дій чи бездіяльності, пов’язаних із процесом всеукраїнського референдуму, до відповідної комісії з всеукраїнського референдуму, а також розгляд скарг та прийняття рішення комісією з всеукраїнського референдуму здійснюються у порядку, визначеному цим Законом.

4. Суди, комісії з всеукраїнського референдуму, органи Державного реєстру виборців, органи правопорядку організовують свою роботу під час процесу всеукраїнського референдуму, у тому числі у вихідні дні та в день голосування, таким чином, щоб забезпечити приймання та розгляд скарг (позовних заяв) і звернень комісій з всеукраїнського референдуму у строки та спосіб, встановлені законом.

5. Питання розгляду скарг комісіями з всеукраїнського референдуму, не врегульовані цим Законом, визначаються Центральною виборчою комісією.