Головна / Законодавство / Стаття 31. Реєстрація ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою

Стаття 31. Реєстрація ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою

1. Центральна виборча комісія у десятиденний строк здійснює аналіз дотримання вимог цього Закону під час утворення ініціативної групи, а також аналіз документів, передбачених частиною чотирнадцятою статті 30 цього Закону, на предмет їх відповідності вимогам цього Закону, Конституції України та приймає постанову про реєстрацію ініціативної групи або про відмову в реєстрації ініціативної групи із зазначенням мотивів такого рішення. У разі встановлення Центральною виборчою комісією ознак порушення вимог цього Закону під час утворення ініціативної групи, невідповідності поданих документів вимогам цього Закону їх аналіз на предмет відповідності Конституції України не здійснюється.

У разі виявлення ознак невідповідності Конституції України питання, що пропонується винести на всеукраїнський референдум за народною ініціативою, Центральна виборча комісія приймає постанову про зупинення процедури реєстрації та звертається до Президента України із клопотанням про направлення до Конституційного Суду України конституційного звернення щодо конституційності питання, що пропонується винести на всеукраїнський референдум за народною ініціативою.

Якщо протягом сорока днів Президент України не подасть відповідне звернення до Конституційного Суду України та/або не буде відкрито конституційне провадження щодо нього, Центральна виборча комісія відновлює процедуру реєстрації та протягом п’яти днів приймає одне із рішень, передбачених абзацом першим цієї частини.

2. Відмова в реєстрації ініціативної групи може бути прийнята на підставі:

1) порушення вимог цього Закону під час утворення ініціативної групи та/або невідповідності питання чи тексту законопроекту, що пропонується винести на всеукраїнський референдум за народною ініціативою, вимогам цього Закону;

2) висновку Конституційного Суду України про невідповідність Конституції України питання, що пропонується винести на всеукраїнський референдум за народною ініціативою.

Помилки і неточності, виявлені в поданих документах, якщо їх наявність не є перешкодою для розуміння змісту викладених відомостей, підлягають виправленню або уточненню у порядку, встановленому Центральною виборчою комісією, і не є підставою для відмови в реєстрації ініціативної групи.

3. У разі прийняття Центральною виборчою комісією рішення про відмову в реєстрації ініціативної групи, копія такого рішення видається уповноваженому представнику ініціативної групи протягом двох днів з дня його прийняття.

4. Відмову Центральної виборчої комісії в реєстрації ініціативної групи або неприйняття нею рішення щодо реєстрації ініціативної групи може бути оскаржено ініціативною групою в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.

5. Рішення Центральної виборчої комісії щодо реєстрації ініціативної групи повинно містити формулювання питання всеукраїнського референдуму, а в разі ініціювання всеукраїнського референдуму з питання, передбаченого пунктом 4 частини першої статті 3 цього Закону, - також текст законопроекту про втрату чинності законом України або окремими його положеннями, що пропонується винести на всеукраїнський референдум за народною ініціативою.

6. Центральна виборча комісія не пізніше наступного дня з дня прийняття рішення про реєстрацію ініціативної групи видає уповноваженому представнику ініціативної групи свідоцтво про реєстрацію та посвідчення членів ініціативної групи, зразки підписного листа та протоколу про підсумки збору підписів на підтримку ініціативи проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою за формою, встановленою Центральною виборчою комісією.

7. У свідоцтві про реєстрацію ініціативної групи зазначаються загальний строк збору підписів, що не може перевищувати дев’яносто днів з дня видачі свідоцтва про реєстрацію ініціативної групи, питання всеукраїнського референдуму, а в разі ініціювання всеукраїнського референдуму з питання, передбаченого пунктом 4 частини першої статті 3 цього Закону, - також текст законопроекту про втрату чинності законом України або окремими його положеннями, що пропонується винести на всеукраїнський референдум за народною ініціативою.

8. Інформація про реєстрацію ініціативної групи, склад ініціативної групи, формулювання запропонованого питання всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, текст законопроекту про втрату чинності законом України або окремими його положеннями, а також інформація про початок і строк збору підписів громадян України на підтримку цієї ініціативи у триденний строк опубліковуються в газеті "Голос України" та оприлюднюються на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії. Текст обґрунтування позиції ініціативної групи щодо питання всеукраїнського референдуму за народною ініціативою оприлюднюється на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії у повному та скороченому вигляді.

9. Плата за реєстрацію ініціативної групи не стягується.

10. Органам державної влади, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, а також підприємствам, установам, організаціям, що перебувають у державній та комунальній власності, забороняється здійснювати видатки, пов’язані з організацією і діяльністю ініціативної групи.

11. Ініціативна група зобов’язана в порядку, встановленому статтею 70 цього Закону, створити фонд ініціативної групи.

12. Центральна виборча комісія відмовляє в реєстрації іншим ініціативним групам, уповноваженим збирати підписи виборців на підтримку ініціативи проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою з питань, що за змістом чи по суті збігаються з питанням, яке винесене на всеукраїнський референдум за народною ініціативою зборами громадян щодо проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, та обрана ними ініціативна група вже зареєстрована Центральною виборчою комісією.