Головна / Законодавство / Стаття 33. Агітація під час збору підписів на підтримку ініціативи проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою

Стаття 33. Агітація під час збору підписів на підтримку ініціативи проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою

1. Агітація під час збору підписів на підтримку ініціативи проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою - це здійснення будь-якої діяльності, що спонукає виборців підтримати або не підтримати ініціативу проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою (далі - агітація щодо ініціативи).

2. Агітацію щодо ініціативи мають право здійснювати політичні партії та громадські організації, за умови створення ними фонду агітації щодо ініціативи, та ініціативна група.

Агітація щодо ініціативи здійснюється виключно за рахунок коштів фонду ініціативної групи, фонду агітації щодо ініціативи політичної партії, громадської організації, а також із дотриманням вимог, передбачених статтями 94-100 цього Закону.

Громадяни України - виборці мають право особисто вести або брати участь у проведенні агітації щодо підтримки чи непідтримки ініціативи проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою без витрачання власних коштів.

3. Рахунок фонду агітації щодо ініціативи може бути відкритий політичною партією, громадською організацією після дня оприлюднення на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії повідомлення про реєстрацію ініціативної групи та до моменту закінчення строку збору підписів громадян на підтримку цієї ініціативи. Порядок відкриття і закриття рахунків фонду агітації щодо ініціативи політичної партії, громадської організації встановлюється Національним банком України за погодженням із Центральною виборчою комісією та не може бути змінений після дня оприлюднення на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії повідомлення про реєстрацію ініціативної групи та до моменту закінчення строку збору підписів громадян на підтримку цієї ініціативи.

4. Кошти фонду агітації щодо ініціативи, створеного політичною партією, громадською організацією, формуються у порядку, передбаченому статтею 72 цього Закону.

5. Політична партія, громадська організація призначає одного розпорядника рахунку свого фонду агітації щодо ініціативи, який має виключне право на розпоряджання коштами з рахунку цього фонду. Про призначення розпорядника рахунку свого фонду агітації щодо ініціативи політична партія, громадська організація не пізніше наступного дня після дня його відкриття повідомляє Центральну виборчу комісію та Національне агентство з питань запобігання корупції із зазначенням прізвища, власного імені, по батькові, дати народження, місця проживання або місця перебування, відомостей про документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Повідомлення політичної партії, громадської організації підписується керівником політичної партії, громадської організації. До повідомлення додається власноруч написана заява громадянина України про згоду бути розпорядником рахунку.

6. Розпорядник коштів рахунку фонду агітації щодо ініціативи, створеного політичною партією, громадською організацією, зобов’язаний вести облік надходження та витрачання коштів фонду.

Розпорядник рахунків фонду агітації щодо ініціативи забезпечує додержання фінансової дисципліни, цільове використання коштів фонду.

7. Контроль за діяльністю фондів агітації щодо ініціативи здійснюють Центральна виборча комісія, Національне агентство з питань запобігання корупції та банк, в якому відкрито рахунок фонду, відповідно до порядку, встановленого Центральною виборчою комісією спільно з Національним банком України за погодженням з Національним агентством з питань запобігання корупції. Банк, в якому відкрито рахунок фонду, надає Центральній виборчій комісії та Національному агентству з питань запобігання корупції щотижнево (щоденно) або за їхнім зверненням відомості про розміри та джерела внесків, що надійшли на рахунок фонду, рух коштів, а також про їх залишки на рахунку.

Національне агентство з питань запобігання корупції здійснює контроль за своєчасністю подання звітів про надходження і використання коштів фондів, повнотою таких звітів, достовірністю включених до них відомостей.

8. Розпорядник рахунку фонду агітації щодо ініціативи протягом десяти днів з дня закінчення строку збирання підписів або припинення ініціативи з підстави, передбаченої частиною п’ятою статті 21 цього Закону, зобов’язаний подати до Центральної виборчої комісії та Національного агентства з питань запобігання корупції фінансовий звіт про надходження та використання коштів фонду (у паперовій формі та в електронному вигляді), який оприлюднюється на офіційних веб-сайтах Центральної виборчої комісії та Національного агентства з питань запобігання корупції не пізніше дня, наступного за днем його надходження.

У фінансових звітах, передбачених цією частиною, обов’язковому оприлюдненню підлягають прізвище, власне ім’я, по батькові та місце проживання (область, район, населений пункт) фізичної особи. Інші відомості про фізичну особу, віднесені до інформації з обмеженим доступом, оприлюдненню не підлягають.

9. Аналіз фінансових звітів, передбачених частиною восьмою цієї статті, здійснюється Центральною виборчою комісією та Національним агентством з питань запобігання корупції і полягає у встановленні відповідності звітних даних вимогам цього Закону, своєчасності подання звітів та відповідності звітних даних інформації, отриманій від банків, у яких відкрито рахунки фондів. Центральна виборча комісія та Національне агентство з питань запобігання корупції протягом п’ятнадцяти днів з дня закінчення строку збирання підписів або припинення ініціативи з підстави, передбаченої частиною п’ятою статті 21 цього Закону, оприлюднюють на своїх офіційних веб-сайтах результати аналізу фінансових звітів, передбачених частиною восьмою цієї статті. У разі виявлення в ході аналізу фінансових звітів ознак порушення вимог цього Закону Центральна виборча комісія та Національне агентство з питань запобігання корупції повідомляють про це відповідні органи правопорядку для перевірки і реагування відповідно до закону.

10. У фінансових звітах, передбачених частиною восьмою цієї статті, в обов’язковому порядку відображається інформація про всі надходження на рахунок фонду агітації щодо ініціативи, здійснені витрати та залишки коштів на відповідних рахунках, у тому числі інформація про дату надходження кожного внеску до фонду, його розмір, особу, яка здійснила внесок на відповідний рахунок фонду (із зазначенням відомостей про особу, яка здійснила внесок до фонду, передбачених Законом України "Про політичні партії в Україні" для осіб, які здійснюють внески на підтримку політичної партії), назву політичної партії (у разі здійснення внеску політичною партією), призначення, дату здійснення і суму кожного платежу з відповідного рахунку фонду, отримувача кожного платежу (із зазначенням відомостей про отримувача платежу, передбачених Законом України "Про політичні партії в Україні").

11. Форми фінансових звітів, передбачених частиною восьмою цієї статті, і порядок проведення їх аналізу встановлюються Центральною виборчою комісією за погодженням з Національним агентством з питань запобігання корупції.

12. Невикористані кошти фонду агітації щодо ініціативи політичної партії, громадської організації за зверненням керівного органу політичної партії, громадської організації, яке подається до банку в десятиденний строк з дня завершення строку збирання підписів або припинення ініціативи з підстави, передбаченої частиною п’ятою статті 21 цього Закону, перераховуються з рахунку фонду агітації щодо ініціативи на поточний банківський рахунок відповідно політичної партії, громадської організації у п’ятиденний строк з дня надходження зазначеного звернення. Якщо таке звернення не надійшло до банку у встановлений строк, невикористані кошти фонду політичної партії, громадської організації перераховуються банком до державного бюджету на п’ятнадцятий день з дня завершення строку збирання підписів.