Головна / Законодавство / Стаття 65. Фінансове забезпечення підготовки та проведення всеукраїнського референдуму

Стаття 65. Фінансове забезпечення підготовки та проведення всеукраїнського референдуму

1. Фінансування витрат на підготовку та проведення всеукраїнського референдуму починається з дня, наступного за днем офіційного опублікування указу Президента України про призначення (проголошення) всеукраїнського референдуму чи постанови Верховної Ради України про призначення всеукраїнського референдуму.

2. Фінансове забезпечення підготовки та проведення всеукраїнського референдуму за рахунок коштів державного бюджету, передбачених на підготовку та проведення всеукраїнського референдуму, здійснюється Центральною виборчою комісією.

3. Обсяг коштів для підготовки і проведення всеукраїнського референдуму за поданням Центральної виборчої комісії передбачається окремим рядком у законі про Державний бюджет України на відповідний рік. Закон України про внесення змін до закону про Державний бюджет України щодо фінансового забезпечення підготовки та проведення всеукраїнського референдуму приймається не пізніше дня прийняття Верховною Радою України закону про внесення змін до розділу I, розділу III, розділу XIII Конституції України, постанови про призначення всеукраїнського референдуму про зміну території України, видання Президентом України указу про проголошення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.

Витрати на підготовку і проведення всеукраїнського референдуму можуть здійснюватися з резервного фонду бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

4. Кошти державного бюджету на підготовку та проведення всеукраїнського референдуму, бюджетні призначення за якими встановлені законом про Державний бюджет України, перераховуються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, Центральній виборчій комісії відповідно до помісячного розпису асигнувань загального фонду Державного бюджету України, сформованого за пропозиціями Центральної виборчої комісії, за бюджетною програмою, за якою здійснюється фінансове забезпечення підготовки і проведення всеукраїнського референдуму. Витрати на підготовку та проведення всеукраїнського референдуму здійснюються Центральною виборчою комісією, регіональними та територіальними представництвами Центральної виборчої комісії відповідно до затверджених Центральною виборчою комісією кошторисів видатків у межах коштів, передбачених законом про Державний бюджет України на підготовку та проведення всеукраїнського референдуму.

5. Центральна виборча комісія затверджує середні норми видатків для підготовки та проведення всеукраїнського референдуму, які повинні включати, зокрема, витрати на майновий найм (оренду) приміщень комісій з всеукраїнського референдуму та оплату за використання матеріально-технічних засобів, а також оплату праці членів комісій та осіб, які залучаються відповідно до частини сімнадцятої статті 49 цього Закону.

6. Регіональні та територіальні представництва Центральної виборчої комісії на основі середніх норм видатків, затверджених відповідно до частини п’ятої цієї статті, складають єдиний кошторис видатків для підготовки і проведення всеукраїнського референдуму. Єдиний кошторис видатків регіональних та територіальних представництв Центральної виборчої комісії затверджується Центральною виборчою комісією.

7. Фінансування всеукраїнського референдуму за рахунок коштів державного бюджету здійснюється в порядку, встановленому Центральною виборчою комісією спільно з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування і реалізує державну фінансову політику.

8. Територіальне представництво Центральної виборчої комісії не пізніш як у п’ятиденний строк з дня офіційного опублікування результатів всеукраїнського референдуму, припинення процесу всеукраїнського референдуму повертає невикористані на підготовку та проведення всеукраїнського референдуму кошти державного бюджету на рахунок Центральної виборчої комісії. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, у триденний строк інформує Центральну виборчу комісію про повернення цих коштів на її рахунок.

9. Територіальне представництво Центральної виборчої комісії у п’ятнадцятиденний строк з дня офіційного опублікування результатів всеукраїнського референдуму, припинення процесу всеукраїнського референдуму складає та подає до регіонального представництва Центральної виборчої комісії фінансовий звіт про надходження та використання коштів державного бюджету на підготовку та проведення всеукраїнського референдуму в порядку, встановленому Центральною виборчою комісією, за формою, затвердженою Центральною виборчою комісією за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів.

10. Контроль за правильним та цільовим використанням коштів державного бюджету, що виділяються на підготовку та проведення всеукраїнського референдуму, здійснюється у встановленому бюджетним законодавством порядку.

11. Центральна виборча комісія у тримісячний строк з дня офіційного опублікування результатів всеукраїнського референдуму надсилає до Рахункової палати звіт про використання коштів державного бюджету, виділених на підготовку та проведення всеукраїнського референдуму.