Головна / Новини / Новини України / Як правильно носити шпильку на одязі та навіщо: забобони і прикмети
30.11.2024

Як правильно носити шпильку на одязі та навіщо: забобони і прикмети

Шпилька - це одна з найдавніших прикрас, а також швейне приладдя. Цій речі приписують магічні властивості, і є чимало прикмет і забобонів, які з нею пов'язані. Багато людей бачили, що в знайомих є така річ, але не всі знають, навіщо носити шпильку на одязі, і як це правильно робити.

У народі побутує думка, що виріб нібито здатен впливати на життя людини. Найвідоміша причина, з якої люди носять ці вироби на одязі, - "захист" від порчі й пристріту.

Що означає шпилька на одязі

Вважається, що така річ навіть зі звичайного металу може бути оберегом, однак, на думку езотериків, ліпше обирати вироби зі срібла. Срібні обереги радять носити тим, хто в житті часто стикається з негативом, зокрема, із заздрістю.

Найголовніше - пришпилювати такий виріб правильно. Для того, щоб магічні властивості "працювали", його потрібно приколоти гострим кінцем донизу. У народі кажуть, що завдяки цьому весь негатив буде йти в землю. Тобто, коли шпилька на одязі, - пристріт і порча "не причепляться".

Є поради щодо того, як такий простий оберіг "налаштувати" під свої потреби. Для цього знадобляться різнокольорові намистини (можна використовувати бісер), їх потрібно нанизати на виріб.

Навіщо носити шпильку на одязі з різнокольоровими намистинами

Згідно із забобонами, колір намистин на речі впливає на її "захисні властивості":

  • Синій - захист дому та сім'ї;
  • Червоний - збереження стосунків, захист від порчі;
  • Зелений - захист вагітних та дітей;
  • Жовтий - для збереження дружби й захисту близьких.

Є також низка прикмет і забобонів, які пов'язані з носінням виробу на предметах гардероба.

Шпилька на одязі від пристріту і не тільки - інші забобони й прикмети

Вважається, що, якщо на весільній сукні знайти такий виріб, то це якась близька людина хоче завдати шкоди майбутній родині. Існує думка, що не можна знімати шпильку зі свого одягу і віддавати комусь, оскільки це нібито накликає бідність та біди.

У народі ще кажуть, що, якщо родичка пришпилить такий оберіг до подолу весільної сукні, то наречену ніхто не зможе наврочити. Після весілля оберіг може взяти собі на щастя близька подруга нареченої.

Якщо є шпилька на одязі, прикмети з цього приводу можуть бути різні, але в одній з найпоширеніших йдеться про таке:

Шпилька пришпилена вниз голівкою - порчу на людину ніхто не зможе навести.

Якщо хтось носить виріб на одязі й був на похороні, то вважається, що після цього йому не варто приносити в дім цей оберіг. Можливо, це пов'язано з тим, що на траурних заходах дуже багато негативу. Річ радять закопати в землю до повернення додому з похорону.

Крім того, забобонні люди вірять, що втрата шпильки віщує невезіння.

Раніше УНІАН дізнався, чому людина прокидається о третій годині ночі. Зібрано різні можливі причини такої проблеми - як біологічні, так і містичні.