• 0

Неправомірно оформив собі ІІ групу інвалідності: повідомлено про підозру посадовцю КМДА

Неправомірно оформив собі ІІ групу інвалідності: повідомлено про підозру посадовцю КМДА - b996fa9c7211e6aaf813fa109c381a0f.jpeg

Співробітники Служби безпеки та слідчі Національної поліції викрили директора Департаменту соціальної та ветеранської політики Київської міської державної адміністрації (КМДА) на неправомірному отриманні другої групи інвалідності.

Про це повідомив пресцентр СБУ.

За матеріалами справи, у 2022 році фігурант подав до однієї із районних МСЕК міста Києва підроблені медичні довідки про свій діагноз, який насправді не відповідає дійсності, а також фейкові "виписки з медичної карти", які нібито посвідчували його перебування на стаціонарному лікуванні.

"У підсумку це дозволило чиновнику безпідставно отримати другу групу інвалідності, яка не лише "гарантувала бронь" від військової служби, але й дозволяла йому отримувати виплати по інвалідності з державного бюджету. Зокрема, як встановило розслідування, з 2022 року посадовцю нарахували майже 300 тис. грн соціальної підтримки як для особи з інвалідністю", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: В Україні створили альтернативу МСЕК: туди увійшли майже 300 лікарень (карта) Як в Україні будуть встановлювати інвалідність під час ліквідації МСЕК: пояснення експерта З ректорами вишів будуть такі ж тригери, як із МСЕК  - нардеп

В СБУ поінформували, що наразі посадовцю повідомлено про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України: ч. 3 та ч. 4 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів), а також ч. 3 ст. 190 (шахрайство).

В Україні перевірять осіб, які отримали інвалідність за останні три роки

Як повідомляв УНІАН, 26 грудня народний депутат Руслан Горбенко заявив, що в Україні перевірять людей, які оформили інвалідність протягом останніх трьох років.

"300 тисяч. Ми точно не зможемо створити таку кількість експертних груп, щоб на день перевіряли умовно тисячу людей з інвалідністю. Я розумію, що десь протягом двох років буде поставлена задача перевірити тих людей, які отримали протягом останніх трьох років цю інвалідність", - сказав депутат.

За словами нардепа, може йтися про десятки тисяч осіб, які незаконно отримали такий статус.

Горбенко зазначив, що фальшива інвалідність може стосуватися наявності протеза, коли людина нібито мала якусь операцію і це засвідчує рентген, хоча його пройти міг "двійник". На його думку, у перший рік таких перевірок виявлять 75-80% таких випадків.