Стаття 2. Особливості формування статутного капіталу товариства
1. Статутний капітал товариства утворюється (формується) за рахунок вартості майна, майнових прав та немайнових активів, що мають грошову оцінку (за наявності), НАЕК "Енергоатом", які передаються йому засновником у власність як внесок до статутного капіталу згідно з цим Законом. Передача товариству такого майна не є приватизацією.
2. До статутного капіталу товариства на умовах, визначених цим Законом, передається майно, яке обліковується на балансі НАЕК "Енергоатом" на дату оцінки, у тому числі атомні електростанції, інші ядерні установки, ядерні матеріали і об’єкти, призначені для поводження з радіоактивними відходами.
Засновник товариства може прийняти рішення про виключення з переліку майна, яке підлягає передачі до статутного капіталу товариства, певного майна, що обліковується на балансі НАЕК "Енергоатом" (крім атомних електростанцій, інших ядерних установок, ядерних матеріалів і об’єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами), та про включення певного майна, що на дату проведення оцінки майна НАЕК "Енергоатом" не перебувало на його балансі.
Для цілей цього Закону до складу майна атомних електростанцій, що передається до статутного капіталу товариства, належить усе майно, яке обліковується на балансі НАЕК "Енергоатом" на дату оцінки і безпосередньо пов’язане з діяльністю ядерної установки.
Для цілей цього Закону до складу майна об’єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами, що передається до статутного капіталу товариства, належить усе майно, яке обліковується на балансі НАЕК "Енергоатом" на дату оцінки і призначене для поводження з радіоактивними відходами.
Майно об’єктів соціальної інфраструктури, яке обліковується на балансі НАЕК "Енергоатом" на дату оцінки, включається до статутного капіталу товариства, крім випадків, якщо орган місцевого самоврядування, на території територіальної громади якого розташований відповідний об’єкт соціальної інфраструктури, має намір прийняти такий об’єкт у комунальну власність відповідної територіальної громади.
Якщо орган місцевого самоврядування у відповідь на письмове звернення комісії з перетворення у місячний строк повідомив зазначену комісію про намір прийняти об’єкт соціальної інфраструктури у комунальну власність відповідної територіальної громади, то за поданням комісії з перетворення щодо включення такого об’єкта до статутного капіталу товариства рішення приймається засновником окремо. На засідання комісії з перетворення, на якому розглядається питання щодо включення такого об’єкта до статутного капіталу товариства, запрошуються представник відповідного органу місцевого самоврядування, представник профспілкового комітету НАЕК "Енергоатом" та народний депутат України, обраний в одномандатному виборчому окрузі, на території якого розташований відповідний об’єкт соціальної інфраструктури.
3. Вартість майна, що передається засновником до статутного капіталу товариства, визначається шляхом проведення його оцінки відповідно до законодавства про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність, з урахуванням положень цього Закону. Визначення розміру статутного капіталу товариства здійснюється відповідно до методики оцінки майна, затвердженої Кабінетом Міністрів України, з урахуванням положень цього Закону.
4. Рецензування звіту про оцінку майна (акта оцінки майна), яке підлягає передачі до статутного капіталу товариства, забезпечує Фонд державного майна України протягом 30 днів з дня подання такого звіту для рецензування.
5. Документом, що підтверджує виникнення, перехід, припинення прав на майно, передане засновником до статутного капіталу товариства, є передавальний акт, затверджений засновником.
У передавальному акті, затвердженому засновником, окремо визначаються переліки майна атомних електростанцій, інших ядерних установок та майна об’єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами, право власності на які передається товариству.
6. Державна реєстрація речових прав товариства на майно, які згідно із законодавством підлягають державній реєстрації, здійснюється відповідним суб’єктом державної реєстрації прав на підставі даних передавального акта за поданням товариства.
Попередня державна реєстрація речових прав не вимагається.