Стаття 11. Особовий склад Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України

1. До особового складу Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України належать військовослужбовці, державні службовці та інші працівники.

2. Положення про проходження військової служби (навчання) військовослужбовцями Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України затверджує Президент України.

3. Комплектування Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України військовослужбовцями і проходження ними військової служби здійснюються відповідно до Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу". Уповноважені посадові особи Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України попередньо вивчають склад призовників та здійснюють їх добір у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.

{Частина третя статті 11 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1357-IX від 30.03.2021 }

4. Критерії професійної придатності, фахової підготовленості, інші вимоги до особового складу Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сферах організації спеціального зв’язку, захисту інформації.

Особи, які претендують на зайняття посад у Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, до призначення на відповідну посаду зобов’язані повідомити керівництву органу, на зайняття посади в якому вони претендують, про працюючих у такому органі близьких осіб.

{Частину четверту статті 11 доповнено абзацом другим згідно із Законом № 524-IX від 04.03.2020 }

5. На військовослужбовців Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України поширюється дія статутів Збройних Сил України та законодавство України, що встановлює загальний порядок і умови проходження військової служби.

6. Трудові відносини державних службовців та інших працівників Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України регулюються законодавством про працю і державну службу.

7. Окремі посади військовослужбовців Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України можуть заміщатися державними службовцями та іншими працівниками Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сферах організації спеціального зв’язку, захисту інформації.

8. Військовослужбовці Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України можуть бути відряджені до державних органів, установ і організацій для виконання завдань, визначених цим Законом, із залишенням на службі в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України. Перелік посад, які можуть бути заміщені військовослужбовцями в цих державних органах, установах і організаціях, затверджує Президент України.

9. Курсанти, які звільняються зі служби через службову невідповідність або у зв’язку із систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем, а також військовослужбовці, які звільняються зі служби із зазначених підстав протягом п’яти років після закінчення вищого навчального закладу, в тому числі вищого військового навчального закладу чи військового навчального підрозділу вищого навчального закладу, в якому вони навчалися за державним замовленням і після закінчення якого були прийняті на військову службу, відшкодовують центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сферах організації спеціального зв’язку, захисту інформації, іншим центральним органам виконавчої влади, яким підпорядковані ці навчальні заклади, витрати, пов’язані з їх підготовкою та утриманням у вищому навчальному закладі, відповідно до порядку та умов, установлених Кабінетом Міністрів України. У разі відмови від добровільного відшкодування витрат таке відшкодування здійснюється у судовому порядку.

Примітка. Термін "близькі особи" у цьому Законі вживається у значенні, наведеному в Законі України "Про запобігання корупції".

{Статтю 11 доповнено приміткою згідно із Законом № 524-IX від 04.03.2020 }

Попередня

11/25

Наступна