Стаття 59. Надання ліцензій на користування радіочастотним спектром із застосуванням процедур аукціону або конкурсу

1. У разі якщо заявлена потреба в радіочастотному спектрі перевищує його фактичну наявність, радіочастотний спектр надається в користування виключно на умовах конкурсу або аукціону відповідно до цього Закону.

2. При прийнятті рішення, передбаченого частиною першою цієї статті, регуляторний орган повинен визначити та обґрунтувати його цілі, що обмежуються такими:

1) сприяння покриттю послугами електронних комунікацій певних територій;

2) забезпечення встановлених законодавством вимог щодо якості електронних комунікаційних послуг;

3) сприяння ефективному користуванню радіочастотним спектром, у тому числі з урахуванням умов, пов’язаних з правами користування радіочастотним спектром, та розміру рентної плати за користування відповідними смугами радіочастотного спектра;

4) сприяння інноваціям та розвитку бізнесу на відповідних ринках.

3. Рішення регуляторного органу про надання ліцензій на користування радіочастотним спектром із застосуванням процедур аукціону або конкурсу має, зокрема, визначити та обґрунтувати:

1) вибір процедури відбору, у тому числі умови участі в такій процедурі;

2) результати оцінки конкурентної, технічної та економічної ситуації на відповідному ринку (ринках) електронних комунікацій;

3) умови ліцензій, що мають застосовуватися до прав користування радіочастотним спектром, отриманим за результатами аукціону чи конкурсу.

Таке рішення має прийматись із застосуванням механізму консультацій відповідно до цього Закону та бути оприлюдненим на електронній регуляторній платформі.

4. Конкурс або аукціон проводиться національним регулятором у встановленому ним порядку.

5. Оголошення про проведення конкурсу або аукціону подається не пізніше ніж за 60 календарних днів до дня їх проведення і розміщується на веб-сайті національного регулятора.

Оголошення має гарантувати належну поінформованість осіб, зацікавлених в отриманні ліцензії, та містити, зокрема, інформацію про:

1) вимоги щодо надання заяви на участь у конкурсі або аукціоні та конкурсної документації;

2) умови для участі в конкурсі або аукціоні, а також вимоги до пропозицій;

3) критерії, визначені порядком проведення конкурсу або аукціону, для оцінки конкурсних пропозицій учасників;

4) кваліфікаційні вимоги до учасників;

5) розмір плати за видачу ліцензії на умовах конкурсу;

6) початковий (мінімальний) розмір плати за видачу ліцензії на умовах аукціону;

7) суму гарантійного внеску.

6. Порядок проведення конкурсу або аукціону має включати:

1) детальні вимоги щодо тексту оголошення та змісту конкурсної документації;

2) умови і порядок організації, проведення та закриття конкурсу або аукціону, у тому числі:

призначення та порядок роботи аукціонної та конкурсної комісій;

забезпечення під час проведення аукціону та конкурсу об’єктивних, прозорих і недискримінаційних умов стосовно будь-якого з учасників;

критерії визначення переможця;

порядок оплати і повернення гарантії.

7. Особи, які мають намір взяти участь у конкурсі або аукціоні, повинні не пізніше ніж за 30 календарних днів до дня його проведення подати заяву на отримання ліцензії на умовах конкурсу або аукціону за встановленою регуляторним органом формою.

8. Регуляторний орган може скасувати конкурс або аукціон протягом строку, встановленого для подання пропозицій, зазначених в оголошенні, якщо така можливість була передбачена повідомленням. Інформація про скасування проведення конкурсу або аукціону разом з причинами мають бути опубліковані на електронній регуляторній платформі.

Вичерпний перелік причин скасування проведення конкурсу встановлюється в порядку, передбаченому частиною третьою цієї статті.

Пропозиції, надані протягом строку, встановленого для їх подання, у разі скасування проведення конкурсу або аукціону мають бути повернені без відкриття.

Попередня

58/128

Наступна