Стаття 21. Вимоги до органів сертифікації у сфері географічних зазначень спиртних напоїв та порядок їх уповноваження

1. Спеціально уповноважений орган вносить до Реєстру органів сертифікації у сфері географічних зазначень підприємство, установу, організацію, що відповідає таким вимогам:

1) має акредитацію відповідно до Закону України "Про акредитацію органів з оцінки відповідності" у сфері географічних зазначень спиртних напоїв;

2) є юридичною особою, зареєстрованою згідно із законодавством України;

3) не є оператором ринку;

4) має належну матеріально-технічну базу та інші об’єкти інфраструктури, необхідні для виконання функцій сертифікації спиртних напоїв із зареєстрованим географічним зазначенням;

5) може підтвердити відповідний рівень компетентності персоналу у сфері географічних зазначень спиртних напоїв (досвід роботи та спеціальні знання у відповідній галузі);

6) має принаймні одного інспектора у сфері географічних зазначень, який працює на постійній основі.

Вимоги до матеріально-технічної бази та інших об’єктів інфраструктури, необхідних для виконання функцій сертифікації спиртних напоїв із зареєстрованим географічним зазначенням, визначаються спеціально уповноваженим органом.

2. Підприємство, установа, організація, що має намір здійснювати функції органу сертифікації у сфері географічних зазначень спиртних напоїв, подає до спеціально уповноваженого органу заявку про внесення до Реєстру органів сертифікації у сфері географічних зазначень за формою, затвердженою спеціально уповноваженим органом.

3. Заявка включає:

1) заяву;

2) копію атестата про акредитацію;

3) копію виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;

4) копію статуту (положення) підприємства, установи, організації;

5) список працівників та документи, що підтверджують рівень компетентності персоналу у сфері географічних зазначень спиртних напоїв.

4. Підставою для відмови у внесенні до Реєстру органів сертифікації у сфері географічних зазначень є:

1) невідповідність підприємства, установи, організації вимогам, встановленим цією статтею;

2) виявлення недостовірних відомостей у поданих документах або подання неповного пакета документів.

5. Спеціально уповноважений орган приймає рішення про внесення до Реєстру органів сертифікації у сфері географічних зазначень чи відмову у такому внесенні протягом 10 днів з дня отримання заявки.

6. Орган сертифікації зобов’язаний щороку, до 31 грудня, подавати до спеціально уповноваженого органу список працівників та документи, що підтверджують рівень компетентності персоналу у сфері географічних зазначень спиртних напоїв.

7. Орган сертифікації виключається з Реєстру органів сертифікації у сфері географічних зазначень за рішенням спеціально уповноваженого органу у разі:

1) звернення органу сертифікації із заявою про виключення його з Реєстру органів сертифікації у сфері географічних зазначень за власним бажанням;

2) повторного порушення протягом одного року порядку сертифікації у сфері географічних зазначень спиртних напоїв, яке мало наслідком неправомірну видачу сертифіката;

3) тимчасового припинення дії або скасування атестата про акредитацію;

4) невідповідності органу сертифікації вимогам, встановленим цим Законом.

8. Орган сертифікації у разі його виключення з Реєстру органів сертифікації у сфері географічних зазначень зобов’язаний невідкладно повідомити про це виробників спиртних напоїв із зареєстрованими географічними зазначеннями, з якими він уклав договір про проведення сертифікації у сфері географічних зазначень спиртних напоїв (далі - договір). Сертифікати, видані таким органом сертифікації, є чинними до закінчення строку їх дії.

9. Органи сертифікації зобов’язані:

1) дотримуватися вимог законодавства у сфері географічних зазначень;

2) надавати спеціально уповноваженому органу інформацію про виробників спиртних напоїв, з якими вони уклали договір, а також про видані, зупинені та скасовані сертифікати спеціально уповноваженому органу;

3) надавати на вимогу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, документи, необхідні для здійснення державного контролю.

Попередня

21/26

Наступна