Стаття 24. Керівники кредитної спілки

1. Керівниками кредитної спілки є голова, заступники голови та члени правління кредитної спілки (або одноосібний виконавчий орган), голова, заступники голови та члени ради кредитної спілки, а також головний бухгалтер кредитної спілки.

2. Керівники кредитної спілки протягом усього часу обіймання відповідних посад повинні відповідати кваліфікаційним вимогам, встановленим нормативно-правовими актами Регулятора. Кваліфікаційними вимогами є вимоги щодо бездоганної ділової репутації та професійної придатності.

Професійна придатність керівника кредитної спілки визначається як сукупність знань, професійного та управлінського досвіду, необхідних для належного виконання особою посадових обов’язків керівника кредитної спілки з урахуванням плану діяльності кредитної спілки, а також функціонального навантаження та сфери відповідальності конкретного керівника кредитної спілки.

3. Керівники кредитної спілки набувають повноважень з моменту призначення (обрання) їх на посаду, крім випадків, передбачених частиною шостою цієї статті.

4. Кредитна спілка зобов’язана повідомляти Регулятора про зміну своїх керівників протягом п’яти робочих днів з дня такої зміни, у тому числі про їх звільнення або призначення (обрання, набуття повноважень або припинення повноважень), у порядку, встановленому нормативно-правовими актами Регулятора.

5. Перед призначенням особи на посаду керівника кредитна спілка зобов’язана у порядку, встановленому нормативно-правовими актами Регулятора, перевірити відповідність такої особи кваліфікаційним вимогам. Разом з повідомленням про призначення особи на посаду керівника кредитна спілка у порядку, встановленому нормативно-правовими актами Регулятора, подає до Регулятора документи, що підтверджують проведення перевірки відповідності такої особи кваліфікаційним вимогам.

Кредитна спілка несе відповідальність за недотримання встановленого нормативно-правовими актами Регулятора порядку перевірки керівника кредитної спілки на відповідність кваліфікаційним вимогам, а також за невідповідність керівника кредитної спілки встановленим кваліфікаційним вимогам.

6. Регулятор у встановленому ним порядку погоджує на посади керівників об’єднаної кредитної спілки, значимої кредитної спілки (кандидатів на посади керівників об’єднаної кредитної спілки, значимої кредитної спілки). Регулятор відмовляє у погодженні керівника об’єднаної кредитної спілки, значимої кредитної спілки (кандидата на посаду керівника об’єднаної кредитної спілки, значимої кредитної спілки), якщо він не відповідає кваліфікаційним вимогам.

Голова правління об’єднаної кредитної спілки, значимої кредитної спілки, голова, члени ради об’єднаної кредитної спілки, значимої кредитної спілки, головний бухгалтер об’єднаної кредитної спілки, значимої кредитної спілки вступають на посаду після їх погодження Регулятором.

Об’єднана кредитна спілка, значима кредитна спілка зобов’язана подати до Регулятора документи для погодження інших керівників об’єднаної кредитної спілки, значимої кредитної спілки не пізніше одного місяця з дня їх призначення (обрання) на посади. Об’єднана кредитна спілка, значима кредитна спілка має право звернутися до Регулятора для попереднього погодження кандидатів на посади таких керівників об’єднаної кредитної спілки, значимої кредитної спілки до їх призначення (обрання) на посади.

7. Регулятор має право вимагати припинення повноважень будь-кого з керівників кредитної спілки, якщо за результатами здійснення нагляду виявлено, що такий керівник кредитної спілки не відповідає кваліфікаційним вимогам та/або не забезпечує належного виконання своїх посадових обов’язків, що призвело до порушення кредитною спілкою вимог законодавства. Кредитна спілка зобов’язана на вимогу Регулятора вжити заходів для припинення повноважень такого керівника, а також призначити (обрати) іншу особу на відповідну посаду у випадках, визначених цим Законом.

8. Керівник кредитної спілки, стосовно якого Регулятор висунув вимогу про припинення повноважень, зобов’язаний утриматися від вчинення дій, прийняття рішень та припинити виконання покладених на нього посадових обов’язків з моменту отримання кредитною спілкою такої вимоги Регулятора.

9. Голові та членам правління (одноосібного виконавчого органу) кредитної спілки забороняється займати посади в інших кредитних спілках, крім об’єднаної кредитної спілки.

10. Головному бухгалтеру кредитної спілки забороняється очолювати правління кредитної спілки або виконувати обов’язки голови правління (одноосібного виконавчого органу) кредитної спілки.

11. Регулятор має право безоплатно одержувати від органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших осіб інформацію, необхідну для визначення відповідності керівників кредитної спілки кваліфікаційним вимогам. Органи та особи, які отримали такий запит від Регулятора, зобов’язані надати відповідну інформацію протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту.

12. При виконанні своїх обов’язків керівники кредитної спілки зобов’язані:

1) діяти в інтересах кредитної спілки;

2) дотримуватися вимог законодавства, статуту кредитної спілки та інших документів кредитної спілки;

3) відповідально ставитися до виконання своїх службових обов’язків;

4) приймати рішення в межах своїх повноважень;

5) не використовувати службове становище у власних інтересах;

6) вживати заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів;

7) забезпечити збереження та передачу майна і документів кредитної спілки при звільненні з посади;

8) не розголошувати інформацію з обмеженим доступом, що стала їм відома під час виконання обов’язків.

13. Керівники кредитної спілки несуть відповідальність перед кредитною спілкою за збитки, завдані кредитній спілці їхніми діями (бездіяльністю), відповідно до закону.

14. Керівники кредитної спілки зобов’язані утримуватися від вчинення діянь (прийняття рішень, вчинення дій або бездіяльності), якщо такі діяння можуть призвести до виникнення конфлікту інтересів та/або перешкоджати належному виконанню такими особами своїх посадових обов’язків в інтересах кредитної спілки.

Попередня

52/92

Наступна