Стаття 63. Фонд стабілізації
1. Об’єднана кредитна спілка може утворити фонд стабілізації як окремий механізм підтримки платоспроможності своїх членів.
2. Фонд стабілізації може формуватися за рахунок:
1) внесків кредитних спілок - членів об’єднаної кредитної спілки;
2) розміщення коштів фонду стабілізації на депозитних та інших рахунках у банках, а також придбання державних цінних паперів, облігацій міжнародних фінансових організацій та паїв кооперативних банків, з урахуванням обмежень, встановлених нормативно-правовими актами Регулятора;
3) грошових пожертв, благодійних внесків, грантів, безоплатної технічної допомоги юридичних і фізичних осіб;
4) інших джерел, не заборонених законодавством.
3. Активи фонду стабілізації обліковуються окремо від інших активів об’єднаної кредитної спілки.
4. Кошти фонду стабілізації можуть надаватися кредитним спілкам для підтримки їх платоспроможності на умовах субординованого боргу та/або у формі безповоротних внесків до капіталу кредитної спілки.
Надання кредитній спілці коштів з фонду стабілізації може здійснюватися, у тому числі, відповідно до плану відновлення діяльності кредитної спілки, затвердженого Регулятором.
5. Кредитні спілки, які є членами об’єднаної кредитної спілки, зобов’язані здійснювати внески до фонду стабілізації (у разі створення) на умовах, визначених статутом об’єднаної кредитної спілки.
6. Розмір внесків членів об’єднаної кредитної спілки до фонду стабілізації розраховується з урахуванням розміру активів таких кредитних спілок та ступеня їх ризику та визначається об’єднаною кредитною спілкою.
7. У разі ліквідації об’єднаної кредитної спілки активи фонду стабілізації розподіляються серед її членів пропорційно до їхньої частки у загальному складі активів фонду стабілізації станом на останню звітну дату.
8. Особливості діяльності та управління фондом стабілізації та використання його активів встановлюються нормативно-правовими актами Регулятора та внутрішніми документами об’єднаної кредитної спілки.