Стаття 26. Оренда приміщень у багатоквартирному будинку
{Назва статті 26 в редакції Закону № 417-VIII від 14.05.2015 }
Власник приміщення у багатоквартирному будинку, в якому створене об'єднання, може здати його в оренду для проживання фізичній особі або для здійснення господарської, підприємницької та іншої не забороненої законом діяльності фізичній або юридичній особі, якщо така діяльність не суперечить встановленим нормам використання приміщень у жилих будинках та не завдає шкоди інтересам власників (користувачів) і навколишньому середовищу.
За необхідності може бути здійснене переведення приміщення у нежиле на термін дії договору оренди або постійно у порядку, встановленому законодавством.
Об’єкти, що належать до спільного майна багатоквартирного будинку, можуть за рішенням загальних зборів об’єднання передаватися в користування, у тому числі на умовах оренди, фізичним та юридичним особам за умови, що не будуть погіршені умови експлуатації багатоквартирного будинку.
{Частина третя статті 26 в редакції Закону № 417-VIII від 14.05.2015 }
{Частину четверту статті 26 виключено на підставі Закону № 417-VIII від 14.05.2015 }
{Частину п'яту статті 26 виключено на підставі Закону № 417-VIII від 14.05.2015 }
Орендар має бути ознайомлений із статутом об'єднання, правами та обов'язками співвласників.
У разі необхідності проведення будівельних робіт заінтересована сторона отримує відповідні дозволи згідно з законодавством.
Не допускається передача в оренду квартири або нежитлового приміщення для ведення господарської, підприємницької та іншої діяльності, якщо це буде суперечити інтересам або обмежувати права інших власників (користувачів) приміщень.
{Частина восьма статті 26 із змінами, внесеними згідно із Законом № 417-VIII від 14.05.2015 }
Спори щодо укладення, виконання або припинення договору оренди приміщення для зазначеної діяльності вирішуються за згодою сторін або у судовому порядку.