Стаття 32. Доступ до мікроданих
1. Центральний орган виконавчої влади з питань статистики має право надавати доступ до мікроданих у дослідницьких цілях та з метою виконання Україною взятих на себе зобов’язань у рамках міжнародних угод, якщо дані, що містяться у цих мікроданих, не дають змоги здійснити пряму ідентифікацію респондента.
2. Для надання доступу до мікроданих у дослідницьких цілях та з метою виконання Україною взятих на себе зобов’язань у рамках міжнародних угод центральний орган виконавчої влади з питань статистики формує та веде перелік державних органів, установ і організацій та інших установ і організацій, які можуть отримувати доступ до мікроданих у дослідницьких цілях та з метою виконання Україною взятих на себе зобов’язань у рамках міжнародних угод.
3. Включення до переліку державних органів, установ і організацій та інших установ і організацій, які можуть отримувати доступ до мікроданих у дослідницьких цілях та з метою виконання Україною взятих на себе зобов’язань у рамках міжнародних угод, здійснюється рішенням центрального органу виконавчої влади з питань статистики за рекомендацією консультативно-дорадчого органу при центральному органі виконавчої влади з питань статистики, утвореного з метою отримання наукових рекомендацій, проведення фахових консультацій та залучення експертного середовища до процесу підготовки рішень.
4. Доступ до мікроданих у дослідницьких цілях надається установам та організаціям, включеним до переліку державних органів, установ і організацій та інших установ і організацій, які можуть отримувати доступ до мікроданих у дослідницьких цілях та з метою виконання Україною взятих на себе зобов’язань у рамках міжнародних угод, на підставі письмового запиту, в якому зазначаються мета дослідження, результат, що передбачається отримати, та обґрунтовується необхідність використання відповідних мікроданих для отримання такого результату. Мікродані, які формуються центральним органом виконавчої влади з питань статистики, для надання доступу у дослідницьких цілях повинні містити лише дані, необхідні для відповідного дослідження.
5. Доступ до мікроданих з метою виконання Україною взятих на себе зобов’язань у рамках міжнародних угод надається державним органам, установам та організаціям, що включені до переліку державних органів, установ і організацій та інших установ і організацій, які можуть отримувати доступ до мікроданих у дослідницьких цілях та з метою виконання Україною взятих на себе зобов’язань у рамках міжнародних угод, на підставі письмового запиту, в якому зазначаються найменування міжнародної угоди, підстава виконання зобов’язання, результат, що передбачається отримати, та обґрунтовується необхідність використання відповідних мікроданих для отримання такого результату. Мікродані, які формуються центральним органом виконавчої влади з питань статистики, для надання доступу з метою виконання Україною взятих на себе зобов’язань у рамках міжнародних угод повинні містити лише дані, необхідні для виконання Україною взятих на себе зобов’язань у рамках міжнародних угод.
6. Доступ до мікроданих у дослідницьких цілях та з метою виконання Україною взятих на себе зобов’язань у рамках міжнародних угод надається державним органам, установам і організаціям та іншим установам і організаціям виключно за умови надання таких гарантій щодо поводження з мікроданими:
1) відсутність спроб здійснити ідентифікацію респондентів;
2) непередавання мікроданих третім особам;
3) використання мікроданих лише для цілей, зазначених у запиті на надання доступу до мікроданих у дослідницьких цілях та з метою виконання Україною взятих на себе зобов’язань у рамках міжнародних угод;
4) нерозкриття будь-яких агрегованих показників, які розраховані на підставі індивідуальних даних та можуть призвести до непрямої ідентифікації респондента;
5) зазначення джерела мікроданих у всіх опублікованих матеріалах;
6) знищення мікроданих після завершення дослідження або підготовки інформації, необхідної для виконання Україною взятих на себе зобов’язань у рамках міжнародних угод.
7. У разі порушення державним органом, установою чи організацією або іншою установою чи організацією наданих гарантій щодо поводження з мікроданими центральний орган виконавчої влади з питань статистики виключає такий державний орган, установу чи організацію або іншу установу чи організацію з переліку державних органів, установ і організацій та інших установ і організацій, які можуть отримувати доступ до мікроданих у дослідницьких цілях та з метою виконання Україною взятих на себе зобов’язань у рамках міжнародних угод, без права включення до цього переліку протягом 10 років.
8. Якщо порушення гарантій щодо поводження з мікроданими державним органом, установою чи організацією або іншою установою чи організацією призвело до заподіяння шкоди або збитків респонденту, відомості стосовно якого були включені до мікроданих, доступ до яких було надано у дослідницьких цілях та з метою виконання Україною взятих на себе зобов’язань у рамках міжнародних угод, таку шкоду або збитки відповідно до законодавства відшкодовує державний орган, установа чи організація або інша установа чи організація, яка порушила надані гарантії щодо поводження з мікроданими.
9. Державні органи, установи і організації та інші установи і організації, які отримали доступ до мікроданих у дослідницьких цілях та з метою виконання Україною взятих на себе зобов’язань у рамках міжнародних угод, винні у порушенні вимог законодавства про захист персональних даних, несуть адміністративну та кримінальну відповідальність відповідно до закону.
10. Підготовка мікроданих для надання доступу до них у дослідницьких цілях та з метою виконання Україною взятих на себе зобов’язань у рамках міжнародних угод здійснюється відповідно до нормативно-правового акта центрального органу виконавчої влади з питань статистики щодо доступу до мікроданих у дослідницьких цілях та з метою виконання Україною взятих на себе зобов’язань у рамках міжнародних угод. Підготовка мікроданих для надання доступу у дослідницьких цілях та надання такого доступу здійснюються на платній основі.
11. Підготовка мікроданих для надання доступу з метою виконання Україною взятих на себе зобов’язань у рамках міжнародних угод та надання такого доступу державним органам, установам, підприємствам, організаціям здійснюються на безоплатній основі.
12. Для підготовки мікроданих для надання доступу у дослідницьких цілях та з метою виконання Україною взятих на себе зобов’язань у рамках міжнародних угод центральний орган виконавчої влади з питань статистики має право наймати тимчасовий персонал.
Розділ VII.
ПРАВО НА ДОСТУП ДО СТАТИСТИЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ