Стаття 15. Порядок заслуховування свідків та експертів

1. Свідків та експертів, про запрошення яких заявляли клопотання промовці, зазначені у пунктах 2, 3, 1 частини другої статті 13 цього Закону, Верховна Рада України заслуховує у відповідній послідовності, якщо їхніх показань немає в матеріалах розслідування та висновках спеціальної тимчасової слідчої комісії або якщо ці показання є недостатніми чи суперечливими. Час, який відводиться на заслуховування свідків та експертів, має бути однаковим і становити не менше 30 хвилин.

2. Свідки та експерти відповідно до послідовності їх заслуховування відповідають на запитання:

1) осіб, які заявляли клопотання про їх запрошення; Президента України та/або захисника (захисників) його прав; доповідача від спеціальної тимчасової слідчої комісії; спеціального прокурора, спеціальних слідчих; народних депутатів України - до свідків, експертів, запрошених за клопотанням промовців, зазначених у пункті 2 частини другої статті 13 цього Закону;

2) Президента України та/або захисника (захисників) його прав; промовців, зазначених у пунктах 2, 1 частини другої статті 13 цього Закону; спеціального прокурора та спеціальних слідчих - до свідків, експертів, запрошених за клопотанням Президента України та захисника (захисників) його прав;

3) доповідача від спеціальної тимчасової слідчої комісії; промовців, зазначених у пунктах 2, 3 частини другої статті 13 цього Закону; спеціального прокурора та спеціальних слідчих - до свідків, експертів, запрошених за клопотанням доповідача від спеціальної тимчасової слідчої комісії.

3. Запитання і відповіді мають бути чіткими і стислими. Головуючий на пленарному засіданні Верховної Ради України має право зняти запитання, які не стосуються обставин справи або поставлені в образливій формі. У разі виникнення заперечень щодо запитання Верховна Рада України може прийняти процедурне рішення про заслуховування відповіді і на таке запитання. Для уточнення відповіді особа, яка поставила запитання, має право поставити ще одне уточнююче запитання.

4. Свідки заслуховуються окремо і за відсутності інших свідків. Апарат Верховної Ради України вживає заходів, щоб під час пленарного засідання Верховної Ради України інші свідки не чули того, що відбувається на засіданні, і не спілкувалися між собою, шляхом їх розміщення в окремих приміщеннях.

5. Перед заслуховуванням свідка, експерта головуючий на пленарному засіданні Верховної Ради України попереджає кожного з них про адміністративну, кримінальну відповідальність згідно із законом за відмову від давання показань, а також за надання завідомо неправдивих показань, завідомо неправдивого висновку експерта.

6. Верховна Рада України може прийняти процедурне рішення про заслуховування й інших осіб, оголошення документів.

Попередня

15/23

Наступна