Стаття 15. Порядок найменування (перейменування) населених пунктів, районів у місті
1. Кожний населений пункт, район у місті має власну назву.
2. Найменування (перейменування) населених пунктів здійснюється Верховною Радою України.
3. Під час найменування (перейменування) населеного пункту не допускається присвоєння йому назви іншого населеного пункту, яка існує в межах району.
При віднесенні населеного пункту до іншої категорії у разі, якщо в межах відповідного району існує населений пункт з такими самими назвою та категорією, віднесення такого населеного пункту до іншої категорії здійснюється після його перейменування.
4. До пояснювальної записки до проекту рішення про найменування (перейменування) населеного пункту, крім відомостей, визначених Регламентом Верховної Ради України, включаються також:
1) обґрунтування запропонованої назви населеного пункту з посиланням на географічні, історичні, національно-культурні чи інші умови місцевості;
2) інформація про рішення відповідної сільської, селищної, міської ради щодо підтримки питання найменування (перейменування) населеного пункту та запропонованої назви, крім випадків, передбачених законом.
5. Назва району у місті є похідною від географічних, історичних, національно-культурних чи інших умов місцевості.
Найменування (перейменування) районів у місті здійснюється відповідною міською радою.
Найменування району у місті здійснюється одночасно з утворенням такого району у місті.
6. Фінансування витрат, пов’язаних з найменуванням (перейменуванням) населених пунктів, районів у містах, здійснюється за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів.
7. У разі необхідності приведення назви населеного пункту, району у місті у відповідність із вимогами Закону України "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії" та Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" таке перейменування здійснюється з урахуванням особливостей, визначених зазначеними законами.