Стаття 56. Єдиний державний реєстр нормативно-правових актів
1. Єдиний державний реєстр нормативно-правових актів (далі - Реєстр) - державна інформаційно-комунікаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, реєстрацію, облік та зберігання нормативно-правових актів.
2. Держателем Реєстру є міністерство, що забезпечує формування державної правової політики.
3. Адміністратор Реєстру є юридичною особою публічного права. Адміністратор Реєстру здійснює:
1) заходи із створення, доопрацювання та супроводження програмного забезпечення Реєстру;
2) технічне і технологічне забезпечення, збереження та захист даних, що містяться в Реєстрі;
3) інші заходи технічного адміністрування, визначені Кабінетом Міністрів України та Держателем Реєстру.
4. Єдиний державний реєстр нормативно-правових актів ведеться державною мовою.
5. До Реєстру включаються:
1) закони, постанови Верховної Ради України, укази Президента України, постанови Кабінету Міністрів України, нормативно-правові акти Національного банку України - після їх опублікування в порядку, встановленому законом;
2) підзаконні нормативно-правові акти, визначені частиною другою статті 53 цього Закону, - після їх державної реєстрації в порядку, встановленому статтею 54 цього Закону.
6. Нормативно-правові акти, визначені пунктом 1 частини п’ятої цієї статті, подаються відповідним суб’єктом правотворчої діяльності Держателю Реєстру для реєстрації в Реєстрі протягом 24 годин з дня їх опублікування у порядку, визначеному законом.
7. Держатель Реєстру включає в Реєстр з присвоєнням реєстраційного коду:
1) нормативно-правовий акт, визначений пунктом 1 частини п’ятої цієї статті, - протягом 24 годин з дня його отримання;
2) підзаконний нормативно-правовий акт, що підлягає державній реєстрації, - після проведення його юридичної (правової) експертизи (статті 53, 54 цього Закону) у строк, визначений частинами другою і третьою статті 54 цього Закону.
8. До Реєстру вносяться такі дані про нормативно-правовий акт:
1) назва суб’єкта правотворчої діяльності, що прийняв (видав) нормативно-правовий акт;
2) дата і номер нормативно-правового акта;
3) назва нормативно-правового акта;
4) текст нормативно-правового акта;
5) інформація про опублікування нормативно-правового акта та дату набрання ним чинності;
6) дата державної реєстрації підзаконного нормативно-правового акта із зазначенням відповідного реєстраційного номера (для підзаконних нормативно-правових актів, визначених частиною другою статті 53 цього Закону);
7) дата включення нормативно-правового акта до Реєстру із зазначенням присвоєного йому реєстраційного коду (частина сьома цієї статті).
9. Підзаконний нормативно-правовий акт, що містить державну таємницю, включається до відповідного розділу Реєстру з обмеженням "Таємно".
Нормативно-правові акти, що містять службову інформацію, включаються до відповідного розділу Реєстру з обмеженням "Для службового користування".
10. Обробка нормативно-правових актів у Реєстрі здійснюється відповідно до закону із застосуванням комплексної системи захисту інформації з підтвердженою відповідністю. Підтвердження відповідності комплексної системи захисту інформації здійснюється за результатами державної експертизи, яка проводиться з урахуванням галузевих вимог та норм інформаційної безпеки, у порядку, встановленому законодавством України.
11. Порядок ведення Реєстру, доступу до нього та користування ним встановлюється Кабінетом Міністрів України.
12. Інформація з Реєстру є відкритою, загальнодоступною (крім інформації з обмеженим доступом) публічною інформацією у формі відкритих даних, що надається безоплатно та підлягає оприлюдненню на офіційному веб-сайті Держателя Реєстру та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.
Розділ Х. ДІЯ НОРМАТИВНО-ПРАВОВОГО АКТА