Стаття 3. Відповідальність за порушення строків проведення товарообмінних (бартерних) операцій

1. Порушення суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності України передбачених частиною першою статті 2 цього Закону строків ввезення товарів (виконання робіт, надання послуг), що імпортуються за бартерним договором, тягне за собою стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3 відсотка вартості неодержаних товарів (робіт, послуг), що імпортуються за бартерним договором.

Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати розміру заборгованості.

2. Якщо заборгованість за бартерним договором виникла через форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили), строки, передбачені частиною першою статті 2 цього Закону, зупиняються і пеня за їх порушення протягом дії цих обставин не стягується.

{Абзац перший частини другої статті 3 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1669-VII від 02.09.2014 }

Настання та закінчення дії обставин непереборної сили повинно бути підтверджено довідкою офіційного органу, уповноваженого державою, де такі обставини мали місце. Обставини форс-мажору підтверджуються в установленому законом порядку.

3. У разі прийняття судом, Міжнародним комерційним чи Морською арбітражною комісією при Торгово-промисловій палаті України або іншим уповноваженим арбітражем, в тому числі в іншій країні, позовної заяви про стягнення заборгованості, яка виникла внаслідок недотримання строків та інших умов, визначених бартерним договором, строки, передбачені частиною першою статті 2 цього Закону, зупиняються і пеня за їх порушення в цей період не сплачується.

У разі прийняття судом рішення про відмову в позові повністю або частково чи припинення (закриття) провадження у справі або залишення позову без розгляду строки, передбачені частиною першою статті 2 цього Закону, поновлюються і пеня за їх порушення сплачується за кожний день прострочення, включаючи період, на який ці строки було зупинено. У разі часткової відмови в позові пеня нараховується тільки в тій частині, в якій було відмовлено.

У разі прийняття судом рішення про задоволення позову пеня за порушення строків, передбачених частиною першою статті 2 цього Закону, не сплачується з дати прийняття позову до розгляду судом.

{Частина третя статті 3 із змінами, внесеними згідно із Законом № 762-IV від 15.05.2003 }

4. Суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності України, які здійснили експорт або імпорт робіт, послуг за бартерним договором, зобов’язані протягом п’яти робочих днів з дня підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт чи надання послуг, повідомити митні органи (якщо імпортуються або експортуються за таким договором товари) або податкові органи (якщо імпортуються або експортуються за таким договором роботи чи послуги) про факт здійснення експорту товарів (робіт, послуг). Неподання або несвоєчасне подання такої інформації тягне за собою нарахування пені у розмірі одного відсотка вартості експортованих товарів (робіт, послуг) за кожний день прострочення. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати вартості експортованих товарів (робіт, послуг).

{Абзац перший частини четвертої статті 3 із змінами, внесеними згідно із Законом № 440-IX від 14.01.2020 }

Митні органи здійснюють контроль за надходженням товарів за імпортом згідно з бартерними договорами та інформують податкові органи про порушення строків надходження товарів, передбачених частиною першою статті 2 цього Закону.

{Абзац другий частини четвертої статті 3 із змінами, внесеними згідно із Законом № 440-IX від 14.01.2020 }

Податкові органи здійснюють контроль за своєчасним імпортом робіт і послуг згідно з бартерними договорами та інформують митниці про фактичний експорт робіт і послуг для забезпечення контролю за своєчасним надходженням товарів, що мають бути імпортовані.

{Абзац третій частини четвертої статті 3 із змінами, внесеними згідно із Законом № 440-IX від 14.01.2020 }

{Частина четверта статті 3 в редакції Закону № 406-VII від 04.07.2013 }

5. Податкові органи мають право за результатами документальних перевірок стягувати у безспірному порядку із суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності України пеню, передбачену цією статтею.

{Частина п'ята статті 3 в редакції Закону № 406-VII від 04.07.2013 ; із змінами, внесеними згідно із Законом № 440-IX від 14.01.2020 }

6. Суми пені, стягненої відповідно до цієї статті, спрямовуються до Державного бюджету України у порядку, передбаченому законодавством України.

{Стаття 3 із змінами, внесеними згідно із Законами № 2035-III від 05.10.2000 , № 5061-VI від 05.07.2012 }

Попередня

3/5

Наступна