Стаття 29. Охорона трудових та інших прав депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим

1. У разі обрання депутата на посаду, на якій він працює на постійній основі, трудовий договір з ним за попереднім місцем роботи припиняється відповідно до закону.

2. Оплата праці депутатів, які працюють на постійній основі у Верховній Раді Автономної Республіки Крим, здійснюється за рахунок коштів бюджету Автономної Республіки Крим у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

3. Депутат, який працює у Верховній Раді Автономної Республіки Крим на постійній основі, звільняється від виробничих або службових обов'язків і в порядку переведення зобов'язаний протягом двох тижнів після обрання його на відповідну посаду у Верховній Раді Автономної Республіки Крим звільнитися, а депутат, який є військовослужбовцем, поліцейським, атестованим працівником Служби безпеки України, органів та установ виконання покарань, інших правоохоронних органів, на строк виконання депутатських повноважень прикомандировується в установленому порядку до Верховної Ради Автономної Республіки Крим із залишенням на службі в зазначених органах і установах.

{Частина третя статті 29 із змінами, внесеними згідно із Законом № 766-VIII від 10.11.2015 }

{Частину четверту статті 29 виключено на підставі Закону № 1217-IX від 05.02.2021 }

5. Депутату, який працює у Верховній Раді Автономної Республіки Крим на постійній основі, після закінчення строку депутатських повноважень надається попередня робота (посада), а у разі неможливості - вирішується питання щодо його першочергового працевлаштування Кримським республіканським центром зайнятості, за згодою депутата, на іншому підприємстві, в установі, організації.

6. Депутату, який працював у Верховній Раді Автономної Республіки Крим на постійній основі та у зв'язку з ліквідацією підприємства не має можливості повернутися на попередню роботу, гарантується виплата грошової допомоги в розмірі середньомісячної заробітної плати, яку він одержував у Верховній Раді Автономної Республіки Крим, протягом шести місяців після звільнення з виборної посади. Кошти на ці цілі передбачаються в бюджеті Автономної Республіки Крим на відповідний рік.

7. У разі необхідності перекваліфікації депутата з метою працевлаштування його навчання оплачується за рахунок коштів бюджету Автономної Республіки Крим.

8. З працівником, прийнятим у порядку заміщення на посаду, яку обіймав депутат, який працює у Верховній Раді Автономної Республіки Крим на постійній основі, укладається строковий трудовий договір, який розривається у разі повернення депутата на роботу.

9. Депутат може бути звільнений з ініціативи власника або уповноваженого ним органу із займаної посади, виключений з навчального закладу за умови його попередження в порядку, встановленому законом. Про таке попередження відповідний власник або уповноважений ним орган письмово повідомляє не менш як за п'ятнадцять днів Верховну Раду Автономної Республіки Крим.

10. Час роботи депутата у Верховній Раді Автономної Республіки Крим на постійній основі зараховується до стажу роботи, який обчислюється у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

11. При досягненні встановленого законом пенсійного віку депутату, який працює у Верховній Раді Автономної Республіки Крим на постійній основі (який у тому числі є військовослужбовцем, поліцейським, атестованим працівником Служби безпеки України, органів та установ виконання покарань, інших правоохоронних органів), може бути призначена пенсія відповідно до закону.

{Частина одинадцята статті 29 із змінами, внесеними згідно із Законом № 766-VIII від 10.11.2015 }

Попередня

29/35

Наступна