Стаття 106. Організація і порядок голосування у приміщенні для голосування
1. Голосування проводиться в день голосування з 8 години до 20 години без перерви. На закордонних дільницях з всеукраїнського референдуму голосування проводиться за місцевим часом держави, де утворені ці дільниці.
2. Організація проведення голосування та підтримання у приміщенні для голосування належного порядку, забезпечення таємності волевиявлення виборців під час голосування покладаються на дільничну комісію з всеукраїнського референдуму. У разі вчинення правопорушень, за які законом встановлена відповідальність, голова або заступник голови дільничної комісії з всеукраїнського референдуму мають право запросити у приміщення для голосування поліцейського, який повинен вивести порушника із приміщення для голосування і за межами цього приміщення вжити до нього передбачених законом заходів. Перебування поліцейського у приміщенні для голосування в інших випадках забороняється.
3. При проведенні голосування на дільниці з всеукраїнського референдуму два члени дільничної комісії з всеукраїнського референдуму надають виборцю можливість проголосувати: один член дільничної комісії, за умови пред’явлення виборцем одного з документів, зазначених у статті 6 цього Закону, та наявності виборця у списку виборців на цій дільниці надає виборцю список виборців для підпису, другий член дільничної комісії вписує своє прізвище і розписується у визначеному місці на контрольному талоні бюлетеня. Виборець розписується за отримання бюлетеня для голосування у списку виборців та на визначеному місці на контрольному талоні бюлетеня. Після цього член комісії з всеукраїнського референдуму відокремлює від бюлетеня для голосування контрольний талон та видає виборцю бюлетень для голосування. Контрольний талон бюлетеня зберігається у члена комісії, який видав бюлетень. Робити на бюлетенях для голосування будь-які інші позначки забороняється.
4. Виборець може перебувати у приміщенні для голосування лише протягом часу, необхідного для голосування.
5. Бюлетень заповнюється виборцем особисто в кабіні для таємного голосування. Під час заповнення бюлетеня забороняється присутність у кабіні для таємного голосування інших осіб. Виборець, який внаслідок фізичних вад не може самостійно заповнити бюлетень для голосування, має право з відома голови або іншого члена дільничної комісії з всеукраїнського референдуму скористатися допомогою іншого виборця, крім члена комісії з всеукраїнського референдуму, уповноваженої особи суб’єкта процесу референдуму, офіційного спостерігача.
6. Виборець не має права передавати свій бюлетень для голосування іншим особам. Отримання бюлетеня для голосування від інших осіб (крім уповноваженого члена комісії з всеукраїнського референдуму, який видає бюлетені), заохочення або змушування виборців до передачі бюлетеня для голосування іншим особам шляхом підкупу, погроз або в інший спосіб забороняється.
7. У бюлетені для голосування виборець робить одну позначку "плюс" ("+") або іншу, що засвідчує його волевиявлення, у квадраті під відповіддю на питання всеукраїнського референдуму, яку він обирає.
8. Виборець особисто опускає заповнений бюлетень для голосування до виборчої скриньки. Виборець, який через фізичні вади не може самостійно опустити бюлетень до виборчої скриньки, має право з відома голови або іншого члена дільничної комісії з всеукраїнського референдуму доручити зробити це у своїй присутності іншій особі, крім члена комісії з всеукраїнського референдуму, уповноваженої особи суб’єкта процесу всеукраїнського референдуму, офіційного спостерігача.
9. У разі пошкодження виборчої скриньки під час голосування вона опечатується головою і не менш як трьома членами дільничної комісії, які є представниками різних суб’єктів процесу всеукраїнського референдуму, у спосіб, що унеможливлює подальше опускання чи виймання бюлетенів для голосування.
Така виборча скринька зберігається у приміщенні для голосування в полі зору членів комісії та інших осіб, присутніх на дільниці з всеукраїнського референдуму під час голосування відповідно до вимог цього Закону, і не використовується до закінчення голосування.
10. У разі якщо виборець, заповнюючи бюлетень для голосування, припустився помилки, він має право невідкладно звернутися з письмовою заявою до члена комісії з всеукраїнського референдуму, який видав йому бюлетень для голосування, з проханням видати йому інший бюлетень. Член дільничної комісії видає виборцю інший бюлетень для голосування у порядку, встановленому частиною третьою цієї статті, тільки в обмін на повернутий виборцем бюлетень, про що член дільничної комісії з всеукраїнського референдуму робить у списку виборців навпроти прізвища виборця відповідну позначку, яку засвідчує своїм підписом.
Повернутий виборцем бюлетень для голосування негайно погашається членом комісії, який його видав, як невикористаний, про що складається акт. Зазначений акт підписується двома членами дільничної комісії з всеукраїнського референдуму, які оформлювали видачу бюлетеня, та виборцем, який зіпсував бюлетень, і долучається до списку виборців.
Погашений бюлетень для голосування зберігається до підрахунку голосів у члена комісії, який видав бюлетень. При підрахунку голосів зазначений бюлетень враховується як невикористаний і запаковується разом із контрольним талоном у пакет з невикористаними бюлетенями для голосування. Повторна видача бюлетеня замість повернутого виборцем не допускається.
11. За 5 хвилин до 20 години голова дільничної комісії з всеукраїнського референдуму оголошує про закінчення голосування та зачинення виборчої дільниці з всеукраїнського референдуму о 20 годині. Виборці, які на 20 годину прийшли до дільниці для голосування, мають право проголосувати. Для забезпечення реалізації виборцями такого права один із членів комісії о 20 годині за дорученням голови дільничної комісії з всеукраїнського референдуму підходить до входу в приміщення для голосування та запрошує всіх виборців, які не проголосували, зайти у приміщення для голосування та зачиняє двері. Після виходу з приміщення для голосування останнього виборця вільний доступ виборців та інших осіб у зазначене приміщення припиняється (крім членів дільничної комісії з всеукраїнського референдуму та осіб, які мають право бути присутніми на засіданні дільничної комісії з всеукраїнського референдуму без дозволу та запрошення).
12. На дільниці з всеукраїнського референдуму, утвореній на судні, що перебуває в день голосування у плаванні під Державним Прапором України, на полярній станції України, дільнична комісія з всеукраїнського референдуму може оголосити голосування закінченим раніше часу, визначеного частиною першою цієї статті, якщо в голосуванні взяли участь усі виборці, включені до списку виборців на зазначеній дільниці. Підрахунок голосів на такій дільниці проводиться у порядку, встановленому цим Законом, відразу після оголошення про закінчення голосування.