Стаття 52. Статус члена комісії з всеукраїнського референдуму

1. Статус члена Центральної виборчої комісії визначається Законом України "Про Центральну виборчу комісію".

2. Статус члена окружної, дільничної комісії з всеукраїнського референдуму, а також порядок набуття цього статусу визначаються цим Законом. Форма посвідчення члена окружної, члена дільничної комісії з всеукраїнського референдуму встановлюється Центральною виборчою комісією.

Член окружної, дільничної комісії з всеукраїнського референдуму на першому засіданні комісії з всеукраїнського референдуму, в якому він бере участь, в обов’язковому порядку ознайомлюється зі змістом частин четвертої - дев’ятої цієї статті, після чого складає таку присягу члена комісії з всеукраїнського референдуму:

"Я, (прізвище, власне ім’я та по батькові), беручи на себе повноваження члена комісії з всеукраїнського референдуму та усвідомлюючи свою високу відповідальність перед Українським народом, присягаю додержуватися Конституції України та законів України, чесно і сумлінно виконувати свої обов’язки, виходячи з принципів верховенства права, законності, об’єктивності та неупередженості, забезпечувати реалізацію і захист прав громадян України на участь у всеукраїнському референдумі".

Особа, яка склала присягу, ставить особистий підпис під текстом присяги. Цей документ є невід’ємною частиною документації відповідної комісії. Члену комісії після складення присяги видається посвідчення за підписом голови комісії вищого рівня.

Відмова від складення присяги означає відмову особи бути членом комісії з всеукраїнського референдуму.

Неявка особи на два перші засідання комісії з всеукраїнського референдуму, про які така особа була повідомлена, без поважних причин є відмовою бути членом комісії з всеукраїнського референдуму.

Особа, яка відмовилася від складення присяги або не прибула на два перші засідання комісії з всеукраїнського референдуму, про які така особа була повідомлена, без поважних причин, виключається із складу такої комісії комісією з всеукраїнського референдуму, яка утворила та сформувала склад відповідної комісії з всеукраїнського референдуму.

3. За рішенням комісії з всеукраїнського референдуму, яке затверджується комісією вищого рівня, голова, заступник голови, секретар або інші члени окружної (загальною кількістю не більше двох осіб) чи дільничної (загальною кількістю не більше двох осіб) комісії з всеукраїнського референдуму протягом усього періоду повноважень комісії або частини цього періоду можуть виконувати свої повноваження у комісії з всеукраїнського референдуму з оплатою їхньої праці в комісії відповідно до цього Закону. Зазначені особи на цей період звільняються від виконання виробничих або службових обов’язків за основним місцем роботи зі збереженням загального та спеціального стажу.

4. Член комісії з всеукраїнського референдуму має право:

1) брати участь у підготовці питань, що вносяться на розгляд комісії з всеукраїнського референдуму;

2) виступати на засіданнях комісії з всеукраїнського референдуму, ставити іншим учасникам засідання запитання щодо порядку денного, вносити пропозиції з питань, віднесених до повноважень комісії;

3) за дорученням відповідної комісії з всеукраїнського референдуму перевіряти діяльність комісій нижчого рівня;

4) безперешкодно відвідувати приміщення комісій з всеукраїнського референдуму, знайомитися з документами комісії з всеукраїнського референдуму, членом якої він є, та комісій нижчого рівня на відповідній території;

5) на відшкодування шкоди, заподіяної його життю, здоров’ю чи майну у зв’язку з виконанням обов’язків члена комісії з всеукраїнського референдуму, у тому числі витрат на відрядження, пов’язаних з виконанням обов’язків члена комісії, у порядку та розмірі, встановлених Кабінетом Міністрів України.

5. Член комісії не може бути звільнений з роботи, переведений на нижчу посаду з підстав, пов’язаних із виконанням його обов’язків у комісії з всеукраїнського референдуму.

6. Член комісії з всеукраїнського референдуму зобов’язаний:

1) додержуватися Конституції України, цього Закону та інших законів України;

2) брати участь у засіданнях комісії з всеукраїнського референдуму;

3) виконувати рішення відповідної комісії з всеукраїнського референдуму, рішення комісій з всеукраїнського референдуму вищого рівня та обов’язки члена комісії з всеукраїнського референдуму.

7. Член комісії з всеукраїнського референдуму має також інші права та обов’язки відповідно до цього Закону та інших законів України.

8. На час безпосереднього виконання обов’язків члена комісії з всеукраїнського референдуму на кожного члена комісії з всеукраїнського референдуму поширюються гарантії і компенсації, передбачені законодавством для працівників на час виконання ними державних або громадських обов’язків у робочий час.

Член комісії з всеукраїнського референдуму звільняється від виконання службових обов’язків за місцем постійної роботи на час, необхідний для здійснення обов’язків члена комісії, на підставі письмового повідомлення голови, заступника голови чи секретаря відповідної комісії з всеукраїнського референдуму про скликання засідання комісії або рішення комісії з всеукраїнського референдуму про залучення члена комісії до участі в інших заходах, передбачених цим Законом. У таких повідомленнях або рішеннях мають зазначатися дата, час та запланована тривалість засідання комісії з всеукраїнського референдуму чи іншого заходу.

9. Члену комісії з всеукраїнського референдуму забороняється проводити агітацію на підтримку чи проти питання всеукраїнського референдуму або публічно надавати оцінку питанню всеукраїнського референдуму.

Попередня

160/242

Наступна